AFN 7: AMERYKAŃSKI ŻOŁNIERZ ZAWALCZY W LUBLINIE

Organizacja Armia Fight Night zgodnie z zapowiedziami otwiera się również na przedstawcieli zagranicznych służb mundurowych. Podczas 7.edycji w klatce po raz pierwszy pojawi się sierżant amerykańskiej armii Alvin 'Mieko' Williams (4-3, 2 KO). Służący w 'wojskowej policji' i dbający o porządek w wojskowych jednostkach zawodnik zmierzy się z Adrianem Kurkiem (5-3, 3 KO, 2 SUB). Gala Armia Fight Night 7 odbędzie się 5 października w Lublinie. 

Podczas wydarzeń Armia Fight Night wielokrotnie mieliśmy okazję obserwować występy przedstawicieli naszych, krajowych służb mundurowych. Organizator Filip Bątkowski zapewniał jednak, że w przyszłości postara się także doprowadzić do walk zawodników, którzy reprezentują zagraniczne wojsko. Do takiej sytuacji dojdzie na 7. edycji AFN, która odbędzie się już 5 października w Lublinie. 

Po raz pierwszy w klatce organizacji zobaczymy przedstawiciela amerykańskiej armii Alvina Williamsa. Sierżant ze Stanów Zjednoczonych na co dzień pracuje w "wojskowej policji" i dba o porządek, przestrzeganie przepisów w jednostkach. Aktualnie odbywa służbę w Polsce i od początku wiedział, że może być to szansa na spróbowanie swoich sił w rywalizacji z naszymi zawodnikami. 

- Kiedy dostałem szansę odbycia służby w Polsce, nawet przez moment się nie zastanawiałem. Byłem fanem polskiego MMA. W Stanach słyszałem o KSW, ale od kolegów z jednostek także właśnie o Armia Fight Night. W przeszłości miałem też okazję odwiedzić wasz kraj i trenować w klubie Thor Szkoła Walki pod okiem Rafała Sztramko czy w Grapplers Ełk z Kamilem Birigielem oraz Markiem Bujło . Spotkałem się wtedy z Filipem Bątkowskim i powiedziałem, że jestem fanem polskiego MMA - opowiada zawodnik. 

Williams zawodowo startuje w MMA od 2013 roku. Do tej pory stoczył siedem zawodowych pojedynków - cztery zwycięskie oraz trzy przegrane. Na swoim koncie zapisał także dwa nokauty. - W swoim życiu próbowałem i trenowałem chyba wszystkie sporty walki. Cały czas, jeśli tylko służba na to pozwala, staram się poprawiać umiejętności w ju jitsu, zapasach oraz kickboxingu. Wszystko wspólnie ma pomóc podczas walk w MMA - mówi. 

Amerykanin podczas AFN 7 zmierzy się z najtrudniejszym przeciwnikiem w dotychczasowej karierze. Rywalem Williamsa będzie Adrian Kurek, który wielokrotnie udowadniał, że potrafi dawać widowiskowe pojedynki i nie boi się dużych wyzwań. Reprezentant Forca Dęblin, podobnie jak przeciwnik, stoczy swój pierwszy pojedynek dla organizacji Armia Fight Night.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.