NA HORYZONCIE WALKI BOKSERSKIE ANGIELSKICH PIŁKARZY?

Jeden z najmocniejszych obecnie promotorów na świecie, szef grupy Matchroom Eddie Hearn poruszył temat pojedynku bokserskiego, jaki mógłby stoczyć Wayne Rooney, rekordzista pod względem zdobytych goli dla Manchesteru United i reprezentacji Anglii. Jednym z ulubionych sportów Rooneya od dawna jest pięściarstwo.

- Wayne bardzo chciałby stoczyć walkę. Boksował już w klubach amatorskich. Walka Wayne'a miałaby zapewne charytatywny cel. A wyobrażacie sobie, jak wielka byłaby konfrontacja Alana Shearera z Michaelem Owenem (dwa słynni piłkarze pokłócili się ostatnio w mediach społecznościowych, rozdrapując rany sprzed dziesięciu lat - przyp.red.)? Jest wprawdzie zbyt duża różnica rozmiaru między nimi, ale wciągnął mnie ich konflikt, z zapartym tchem śledzę go na Twitterze - powiedział Hearn, który ostatnio podjął się organizacji niezwykle lukratywnej walki Youtuberów KSI vs Paul Logan II w Los Angeles, której transmisją zajmie się platforma DAZN.

Na razie Hearn ubezpiecza się i mówi, że walki z udziałem piłkarzy miałyby cel charytatywny, ale brytyjska prasa brukowa podejrzewa, że na rzeczy są pełnoprawne starcia w systemie PPV, które przyniosłyby gigantyczne dochody. W przyszłym roku, gdy minie gorączka związana z walkami Joshua vs Ruiz II i KSI vs Paul Logan II, przekonamy się, czy Hearn jeszcze mocniej wejdzie w rynek walk celebrytów i sportowców niezwiązanych profesjonalnie z boksem.

Przypomnijmy na koniec, że Wayne Rooney stoczył już jedną ''walkę'', którą oglądały w serwisie Youtube miliony widzów. Film przedstawia sparing Rooneya z jego kolegą Philem Bardsleyem, rozgrywany w kuchni. Bardsley mocno nokautuje Rooneya jednym ciosem, kompletnie odcinając mu prąd.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.