ACA 101: KAROL CELIŃSKI POZNAŁ PRZECIWNIKA

Arkadiusz Hnida, Informacja własna

2019-10-09

Piętnastego listopada w Warszawie odbędzie się 101 edycja ACA, a w karcie oczywiście pojawi się Karol Celiński (16-8). Nie tak dawny pretendent do pasa poznał swojego przeciwnika, którego poznaliśmy w programie Klatka po klatce. Podopieczny Pawła Derlacza i Szymona Bońkowskiego będzie chciał wrócić na odpowiednie tory po ostatnich przegranych, a zmierzy się z Sami Antarem (4-1).

''Cebula'' w lutym doznał pierwszej przegranej w organizacji, ale nastąpiło to dopiero w walce o tytuł. Polak ostatecznie w czwartej odsłonie został zastopowany z rąk Dovletdzhana Yagshimuradova. W ostatniej walce Celiński stanął do rewanżu z Luke Barnattem. Zakończyło się to niespodziewaną przegraną przez nokaut w niecałe dwie minuty.

Reprezentant Tunezji swoją przygodę z mieszanymi sztukami walki zaczął w 2011 roku i odnotował trzy walki - dwie kończąc przed czasem, a na punkty pokonując dużego gabarytowo Olutobi Ayodeji Kalejaiye, którego nie tak dawno widzieliśmy w Polsce na gali DSF. 30-latek następnie miał przerwę, a wrócił po prawie sześciu latach przerwy poddając Osame ElSeady. Ostatnia walka Antara odbyła się w w czerwcu tego roku. Co ciekawe było to na ACA 96 w Łodzi, gdy przed czasem odprawił go z kwitkiem bardziej doświadczony Carlos Eduardo.