ZAWODNIK UFC Z RZADKĄ CHOROBĄ MÓZGU

Vince Murdock co prawda nie miał jeszcze okazji zadebiutować w UFC, bowiem testy antydopingowe wykryły u niego rzadką chorobę mózgu - moyamoya. Zawodnik potrzebuje 195 tysięcy dolarów, bo tyle wyniesie koszt operacji. Trener Murdocka podkreślił, że testy uratowały mu życie. 

- Nie miał żadnych symptomów, ale badanie odkryło, że ma rzadką chorobę mózgu.

Do tej pory za pośrednictwem strony GoFundMe udało się uzbierać 25 tysięcy dolarów. 

Operacja, którą musi przejść Murdock jest bardzo kosztowna i skomplikowana. Lekarze znaleźli sposób by pomóć zawodnikowi - będzie on królikiem doświadczalnym.  W poniedziałek lekarze z uniwersytetu w Stanford, wstrzykną do wody roczną dawkę radiacji, którą Vince wypije. Lekarze zapewniają, że procedura jest bezpieczna, zdecydowanie bezpieczniejsza niż problemy z mózgiem, z którymi się boryka. Zawodnik podkreśla jak ogromną pomoc otrzymał od Urijaha Fabera.

- To on rozpoczął zbiórkę. Na początku wstydziłem się choroby. Wiecie, mówimy tu o urazie mózgu, że coś jest z nim nie tak. Potem wstydziłem się prosić ludzi o pomoc. Urijah powiedział wtedy „Słuchaj, to nie jest drobnostka jak wymiana silnika w samochodzie czy pójście do lekarza by założył szwy – mówimy tutaj o twoim zdrowiu i życiu”. Dzięki wsparciu sprawił, że było mi lżej otworzyć się ludzi.

Vince nie może uwierzyć, ze miał tyle szczęścia. Przy tego typu chorobie szczególnie powinno się wystrzegać wstrząsów mózgu i utraty krwi.

- To naprawdę szalone. Gdy sobie myślę, że codziennie byłem na macie, uprawiając grappling, gdy moja głowa pakowała się różne duszenia i uciskówki. To wręcz nieprawdopodobne, że jeszcze żyję. Wielu ludzi mówi, że sporty walki uratowały ich życie – wspominają, że gdyby nie MMA, ćpaliby i pewnie byli teraz w więzieniu. Mnie jednak sporty walki n-a-p-r-a-w-d-ę uratowały życie. Udało mi się dostać do UFC, po to by organizacja zrobiła mi test i uświadomiła, że jestem chory. Gdybym nie walczył i nie dostał się do UFC, najpewniej już miałbym udar, albo żyłbym sobie dopóki ten udar by nie nastąpił.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.