RAKIC PRZEWIDUJE W JAKI SPOSÓB WYGRA Z OEZDEMIREM

Aleksandar Rakic może pochwalić się na ten moment serią 4 zwycięstw z rzędu. W rozmowie z MMAJunkie Austriak o serbskich korzeniach opowiedział o tym w jaki sposób ma zamiar pokonać Volkana Oezdemira i z kim chciałby zmierzyć się w kolejnych walkach.

- To dla mnie perfekcyjne zestawienie. Gdy usłyszałem nazwisko Volkana Oezdemira, bardzo, bardzo się ucieszyłem. Nie chodzi o nic osobistego – po prostu jego styl walki jest bardzo dobry pod mój styl walki. Dlatego tak bardzo się z niej cieszę.

Rakic rozpędzony efektownymi zwycięstwami przez nokaut z Justinem Ledetem i Jimim Manuwą zdaje sobie sprawę z siły ciosu jaką dysponuje jego najbliższy przeciwnik. 27-latek zaznaczył jednak, że Szwajcar nie należy do najszybszych zawodników w tej kategorii.

- Wszyscy wiemy, że Volkan to bardzo silny gość – powiedziałbym nawet, że to jeden z najmocniej bijących półciężkich. Nie jest jednak najszybszym zawodnikiem. Gdy więc oglądam jego walki i widzę, jak idzie do przodu, żeby ruszyć z szarżą, dostrzegam to już wcześniej. Widać, gdy zaraz ruszy do ataku. Muszę wykorzystać swój zasięg, aby trzymać go na dystans. Volkan oczywiście będzie szedł do przodu, jak zawsze czyni w swoich walkach. Ale jestem na to w pełni gotowy. Mierzyłem się już z rywalami, którzy zawsze nacierają – Devin Clark czy Francimar Barroso. Wyłączałem ich grę i sam szedłem na nich. Patrząc na nasze style walki i każdy aspekt MMA, wiem, że mam lepsze karty od Volkana. Mam lepsze zapasy, mam lepszy grappling, moja siła i kondycja – wszystko to jest po mojej stronie. Muszę to tylko pokazać 21 grudnia i wtedy odniosę zwycięstwo.

Austriak wierzy, że wygrana nad Oezdemirem zbliży go do walki o pas mistrzowski.

- Gdy pokonam Volkana, myślę, że UFC zwróci na mnie uwagę. Będą miał na koncie dwa zwycięstwa nad mocnymi rywalami z czołowej piętnastki. Jeśli trafię do Top 5, to świetnie, ale chcę potem walczyć w walce wieczoru. Chcę 5-rundowej walki, bo wiemu, że Jon Jones walczył wiele, wiele razy na dystansie 5 rund. Muszę tego doświadczyć, zanim zmierzę się z Jonem w walce o tytuł. Thiago Santos nadal dochodzi do siebie po kontuzji kolan z walki z Jonem. Jest Anthony Smith, ale uszkodził rękę w Szwecji, więc nie wiem, czy jest gotowy do walki. Nie ma więc wielu gości do wyzwywania. Jest Smith, Corey Anderson i Jan Błachowicz. Poproszę o walkę o miano pretendenta przeciwko jednemu z tych gości.

Obaj panowie zmierzą się w co-main evencie gali UFC on ESPN+ 24, która odbędzie się 21 grudnia w mieście Busan w Korei Południowej.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.