BŁACHOWICZ I NARKUN NA WSPÓLNYM TRENINGU

Aleksander Hutyra, Informacja własna

2019-12-10

Coraz śmielej kroczący po drodze na szczyt kategorii półciężkiej na świecie Jan Błachowicz miał okazję potrenować z mistrzem najlepszej polskiej organizacji Tomaszem Narkunem. Obaj panowie to ścisła czołówka dywizji do 93 kg w naszym kraju i Europie oraz jedni z najlepszych zawodników w Polsce bez podziału na kategorie wagowe.

Jan Błachowicz rozpoczyna przygotowania do kolejnej walki, którą stoczy 15 lutego na gali UFC Fight Night w Rio Rancho. Rywalem Polaka będzie inny czołowy półciężki Corey Anderson. Błachowicz miał już okazję mierzyć się z Amerykaninem na gali UFC 191 w 2015 roku, kiedy to został zdominowany zapaśniczo na pełnym dystansie. Od tego czasu zarówno Błachowicz, jak i Anderson poczynili spore postępy. Błachowicz zwyciężał w 6 z 7 ostatnich walk, natomiast Anderson pozostaje niepokonany od 4 walk. Pochodzący z Rockton zapaśnik w efektownym stylu znokautował w ostatnim pojedynku wschodzącą gwiazdę kategorii półciężkiej Johny'ego Walkera, czym skierował na siebie oczy kibiców MMA.

Tomasz Narkun przyjął wyzwanie rzucone mu podczas sobotniej gali KSW 52 przez mistrza wagi średniej Scotta Askhama. Pojedynek dwóch mistrzów mógłby odbyć się w marcu w Łodzi na gali z numerem 53.