POLACY Z MEDALAMI NA MŚ W KARATE KYOKUSHIN

W miniony weekend, 7-8 grudnia 2019 w stolicy Kazachstanu – Nur-Sułtanie rozegrane zostały odbywające się co dwa lata prestiżowe Mistrzostwa Świata Karate Kyokushin organizacji KWU (Kyokushin World Union). Jest to organizacja zrzeszająca największe federacje Karate Kyokushin – stylu full-contact charakteryzującym się walkami w pełnym kontakcie do knock-outu. Mistrzostwa Świata odbywały się w podziale na kategorie wagowe z limitem jednego reprezentanta z kraju na każdą kategorię. Jedynie Kazachstan jako organizator mógł zgłosić w każdej kategorii dodatkowo jednego zawodnika. Polski zespół składał się z 14 osób. Pierwszego dnia odbyły się eliminacje do półfinałów włącznie, a drugi dzień Mistrzostw przeznaczony był na rozegranie walk finałowych.

Najwyżej w rywalizacji doszła Agata Winiarska -zawodniczka Klubu Kyokushin Karate im. Masutatsu Oyamy z Wrocławia trenująca na co dzień u Shihan Jacka Lamota, która zdobyła srebrny medal w kategorii do 70 kg przegrywając finał po wyrównanym pojedynku z reprezentantką gospodarzy. W drodze do tytułu pokonała kolejno zawodniczki z Tunezji, Kazachstanu i Rosji. Tym tytułem potwierdziła swoją pozycję na świecie, jako że w poprzednich mistrzostwach, które rozegrane zostały w 2017 roku w Jekaterynburgu wywalczyła złoty medal.

Dwa kolejne medale zdobyli zawodnicy Tarnogórskiego Klubu Sportowego TKS: Marta Lubos (-65 kg) i Marek Wolny (-90 kg), wychowankowie Shihan Bogdana Lubosa.

W Mistrzostwach wzięło udział 237 zawodników z 45 krajów. Polacy zajęli 9 miejsce w klasyfikacji medalowej.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English