#PODDANIE 2019 ROKU + WYBÓR CZYTELNIKÓW

Będzie/jest walka roku, nokaut roku, więc musi być poddanie. Nie każdy rok przynosi nam odwrócony trójkąt, czy omoplatę, ale zawsze możemy cieszyć się efektownym skończeniem. W tym przypadku nie będzie wyróżnień, a oto TOP 5, która mogła zrobić wrażenie.

#1: Mariusz Joniak poddaje Olszynkę na Bebson Arena 5

Mariusz nie zamierza budować rekordu i od samego początku nie przebiera w ofertach, przyjmując jak największe wyzwania. Reprezentant Bebson Gold Team w tej walce odbudował się i poprawił swój rekord. Wszystko miało miejsce dwudziestego czwartego sierpnia na Bebson Arena 5. Podczas tak zwanego co-main eventu udowodnił, że czarny pas BJJ nie jest przypadkowy. Joniak kręcił się, kręcił, aż wykręcił duszenie północ-południe!

#2: David Zawada trójkątem nogami poddaje kuzyna Khabiba Nurmagomedova 

David Zawada miał świadomość, że jest to ostatnia szansa, aby utrzymać się w największej organizacji na świecie. ''Sagat'' w każdym pojedynku miał swoje momenty, a teraz po pełnym obozie przygotowawczym pokazał się ze świetnej strony. Reprezentant UFD Gym potwierdził, że robi ciągły i jakże duży progres. David po dwóch minutach i 50 sekundach poddał debiutującego w organizacji Abubakara Nurmagomedova. Było to starcie w Moskwie, więc Zawada szybko uciszył publiczność oraz narożnik przeciwnika.

#3: Borys Mańkowski wraca w dobrym stylu - poddając doświadczonego Vaso Bakocevicia

''Tasmański Diabeł'' miał bardzo ciężki moment w swojej karierze zawodowej, bo przecież poniósł trzy porażki z rzędu. Tym samym podjął ważną decyzję, aby po latach wrócić do kategorii lekkiej. Postanowiono, że przed walką w lekkiej zobaczymy starcie w umownym limicie, aby były mistrz przekonał się, czy schodzenie z wagą będzie dla niego do przejścia. 30-latek w tej ostatniej walce pokazał się dziewiątego listopada na pierwszym evencie KSW na Bałkanach. Podczas wydarzenia w Chorwacji zmierzył się z powracającym do organizacji Vaso Bakoceviciem (39-18-1). Borys bez większych problemów w niecałe dwie minuty przed końcem pierwszej odsłony duszeniem (anakonda) poddał wojownika z Czarnogóry.

#4: Patryk Duński poddaje Kalicińskiego na Contender Fight Night 2 w Kamiennej Górze 

Pierwszy kwiecień walka wieczoru Contender Fight Night 2 i mamy sporą niespodziankę. Maciej Kaliciński dążył, by odnieść kolejne zwycięstwo i dostać drugą szansę w największej organizacji w naszym kraju. Te plany pokrzyżował mu Duński, który zaprezentował się z świetnej strony. Trójkąt nogami, ale do tego dokładamy łokcie z dużą intensywnością. Zrobiło to wrażenie..

#5: Cezary Oleksiejczuk niczym błyskawica na Armia Fight Night 7

Młody gniewny tego roku nie zamierzał zakończyć tylko z przegraną na koncie, więc... Dobra propozycja i wskakujemy w zastępstwo. Czarek podjął ryzyko, które zakończyło się pełnym sukcesem i jakże efektownym skończeniem. Początek może tego nie zwiastował, ale błyskawiczne pójście po balachę zakończyło się szybką przegraną Jacka Bednorza. 

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.