#WALKA 2019 ROKU + WYBÓR CZYTELNIKÓW

Redakcja, Informacja własna

2020-01-03

Rok 2019 przyniósł nam mnóstwo gal i emocji, które zapamiętamy na długo. Tym samym pora na wybranie najlepszych walk, które odbyły się przez te minione 12 miesięcy! Wybieramy TOP 5, ale lista pojedynków, które mogły tam się znaleźć jest większa, więc i tym razem pojawią się wyróżnienia, na które zapracowali nasi wojownicy.

#1: Andrzej Grzebyk vs Kamil Gniadek - FEN 27

Jedno jest pewne - numer jeden przy tej walce w 2019 roku nie jest przypadkowy! Takiego wyniku na pewno nie wskazywał początek pojedynku, który lepiej zaczął Gniadek. Od samego początku mieliśmy widowisko, jakie było gwarantowane na papierze. Zwroty akcji niczym w dobrym filmie, a do tego blisko dużej niespodzianki. Zwycięstwo Grzebyka nie było sensacją, ale fakt, że wygra walkę przez poddanie... W kluczowej fazie walki było kilka razy blisko, ale Gniadek wyszedł z opresji. Z czasem Grzebyk dominował całkowicie i ostatecznie w trzeciej rundzie znalazł sposób na zakończenie tego znakomitego widowiska.

#2: Norman Parke vs Borys Mańkowski - KSW 47

W tym przypadku nie było żadnych dobrych relacji, a bardziej niechęć do siebie również po wcześniejszych sytuacjach z Mateuszem Gamrotem (kolega Borysa z maty). Już przed walką mieliśmy gwarancje, że nie będzie tutaj nudy i nie inaczej było dwudziestego trzeciego marca w Łodzi. Mańkowski w pierwszej rundzie ruszył jak taran, kładąc wszystko na jedną szalę. ''Tasmański Diabeł'' podłączył rywala, ale nie mógł go znokautować. Trzeba przyznać, Parke nawet jeśli przegrywał w UFC, to miało to miejsce po werdykcie sędziów. W drugiej rundzie i trzeciej do głosu doszedł Norman, który kąsał coraz bardziej zmęczonego Mańkowskiego. We wspomnianych odsłonach nie było mniej emocji niż na początku, a po walce zwycięstwo przyznano Normanowi, który sprawił niespodziankę, bo przed walką przez wielu był uważany za sporego underdoga.

#3: Adam Pałasz vs Mateusz Łazowski - RWC 3

To była dopiero wojna w kategorii ciężkiej. Trzeba przyznać, że tempo jak na tyle kilogramów obu panów było naprawdę duże. Adama Pałasz piątego lipca zachował zero w rekordzie, ale był to dla niego najcięższy bój w dotychczasowej przygodzie. Łazowski, który znany jest jako kickbokser, pokazał wielkie serce do walki mimo ciężkich momentów i dużego krwawienia. Obaj pokazali ducha wojownika i do samego końca nie wiedzieliśmy jak to starcie się zakończy. Ostatecznie to Pałasz pod koniec drugiej rundy poddał rywala.

#4: Adam Kowalski vs Rafał Kijańczuk - FEN 25

Walka potrwała zaledwie dwie minuty i 37 sekund, ale ile zapewniła nam emocji! Organizacja Fight Exclusive Night przygotowała coś specjalnego, bo bez wątpienia tak można określić starcie w Ostródzie - o czym jeszcze wspomnimy w innym plebiscycie. Wracając do walki - Kowalski wyszedł jako zdecydowany underdog, choć przed pojedynkiem podkreślał, że dużo osób ze środowiska go nie docenia. Kijańczuk w tym starciu również doszedł do głosu, ale to Kowalski zaprezentował się ze znakomitej strony. Obszerna wymiana i jakże znaczące ciosy trafiające w obie szczęki... Podopieczny Pawła Derlacza i Szymona Bońkowskiego wyczuł moment, poszedł za ciosem, a wszystko dokończył duszeniem zza pleców.

#5: Adrian Kępa vs Sławomir Kołtunowicz - Armia Fight Night 6

Zwroty akcji - to najważniejsze, co możemy powiedzieć o tym pojedynku, który musiał zostać doceniony. Reprezentant MMATadores K-CE od początku narzucił mocne tempo, a rywal nie zamierzał robić kroków do tyłu. Tym samym od pierwszej sekundy obaj dawali z siebie wszystko. Ostatecznie po 15 minutach emocji jednogłośna decyzja sędziów powędrowała w stronę Adriana Kępy.

Docenienie należy się również pojedynkom:

KSW 49 - Leszek Krakowski po świetnym pojedynku pokonuje na punkty Michaela Dubois.
Babilon MMA 9 - Piotr Niedzielski zaprezentował się z świetnej strony, ale musiał uważać na niebezpiecznego i jeszcze wtedy niepokonanego Uelitona Silvę.