KUSZONY WYSTĘPEM W KWALIFIKACJACH OLIMPIJSKICH

Badr Hari - wielka gwiazda światowego kickboksu, już w 2011 roku poważnie myślał o boksie. Zawodowym boksie. Teraz dostał ofertę reprezentowania Holandii w turnieju eliminacyjnym do Igrzysk Olimpijskich w wadze super ciężkiej.

Holenderska Federacja Bokserska (Dutch Boxing Association) złożyła mu taką ofertę, co potwierdził równie znany trener zawodnika, Mike Passenier.

DBA szuka szansy na igrzyska właśnie w gronie kickbokserów, których mają znakomitych. Hari to tylko jeden z pomysłów Holendrów. Jeśli Badr zdecyduje się na taki krok, będzie miał dwa turnieje na zdobycie kwalifikacji - w Londynie (13-23 marca) oraz Paryżu (13-24 maja).

Trener zawodnika zaznaczył jednak, że decydujące zdanie w tej sprawie będą mieli przedstawiciele organizacji Glory, dla której startuje Hari. Jeśli dostanie zielone światło na taki start i zdąży wyleczyć kontuzję z walki rewanżowej z Rico Verhoevenem, być może zobaczymy jego debiut na ringach olimpijskich w wieku trzydziestu pięciu lat.

Co ciekawe Hari był już przymierzany do startu na igrzyskach w Londynie w 2012 roku. Wtedy jednak namawiała go federacja z Maroka.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.