PAWEŁ JÓŹWIAK: ACA TO PIERWSZA SIŁA W EUROPIE

Aleksander Hutyra, Informacja własna

2020-02-06

Przy okazji nawiązania współpracy na linii FEN-ACA, prezes organizacji nie omieszkał po raz kolejny wymierzyć prowokującego ciosu w kierunku swojego największego oponenta. Właściciele KSW często podkreślają, że są największą siłą w Europie, inne zdanie na ten temat ma jednak jeden z głównodowodzących FEN-u – Paweł Jóźwiak.

To już kolejny taki zabieg z udziałem Fight Exclusive Night. Wcześniej federacja połączyła siły organizacyjne z Babilon MMA, czego efektem była wspólna gala, na której w walce wieczoru zmierzyli się mistrzowie obu federacji w kategorii lekkiej. Mistrz Babilonu Daniel Rutkowski pokonał wówczas mistrza FEN-u Adriana Zielińskiego przez decyzje jednogłośną sędziów

W wywiadzie udzielonemu portalowi mmanews.pl, prezes Jóźwiak przedstawił także na czym będzie polegać współpraca z ACA.

- Będziemy się wymieniali zawodnikami. Jeżeli oni będą potrzebowali kogoś od nas, to im go wypożyczymy. Jesteśmy jedyną organizacją na świecie z którą ACA w taki sposób będzie współpracowało, gdzie obie strony się na to zgodziły. ACA to trzecia na świecie i pierwsza w Europie siła w MMA, która tak jak my stawia w pełni na sport.