TRENER O JONESIE: NADAL JEST NIEZWYKLE KREATYWNY

Aleksander Hutyra, Informacja własna

2020-02-06

Trener Jona Jonesa uważa, że to, że jego podopieczny tyle lat zasiada na tronie kategorii półciężkiej, zawdzięcza poziomowi rywalizacji, który sprawia, ze ten musi się ciągle rozwijać i szukać nowych rozwiązań.

- Jest wiele świetnych zespołów, które studiują walki Jona. Mają do dyspozycji materiał z 10 ostatnich lat. Znacznie trudniej jest więc Jonowi pozostać takim samym zawodnikiem jakim niegdyś był. Dodatkowo zawodnicy, z którymi przychodzi mu się teraz bić są znacznie bardziej wszechstronni, niż niegdyś.

W rozmowie z ESPN Greg Jackson przyznał, że mimo ogromnej kreatywności, którą Jones od zawsze przejawiał, nadal potrafi on wprowadzać nowe techniki do swojej gry.

- Nadal jest niezwykle kreatywny, ale teraz jest też bardziej subtelny. W trakcie gdy on się rozwija i ewoluuje, niektóre rzeczy zostawia za sobą. Może się okazać, że nagle wykorzysta je w walce, ale w praktyce nie zobaczysz dwa razy takiej samej walki w jego wykonaniu.

Jones w kolejnym pojedynku zmierzy się z niepokonanym w MMA Dominickiem Reyesem. Starcie to będzie walką wieczoru gali UFC 247, która odbędzie się już w tę sobotę w Houston.