AFN 8: TOMASZ JAKUBIEC vs GIANNI MELILLO

Redakcja, Informacja własna

2020-02-13

13 marca w Mysłowicach na MINUTOR Energia Armia Fight Night 8 w walce wieczoru o pierwszą w historii organizacji Mistrzowską Szablę w kategorii do 84 kg zmierza się - Tomasz Jakubiec - Mistrz AFN w kategorii do 77 kg i pochodzący z Włoch Gievanni Melillo znany jako „The punisher”.

Tomasz Jakubiec (10-2) swoją pierwsza Mistrzowską Szable w kategorii polsredniej zdobył na AFN 6 w Radomiu rozbijając w błyskawicznym tempie Roberta Turnqesta. Teraz podnosi sobie poprzeczkę i idzie po kolejne zwycięstwo w wyższej kategorii wagowej.

Jego przeciwnik to pochodzący z włoskiego Bari Gievanni Melillo (13-5), trenujący w paryskim klubie MMA Factory - określanym mianem kuźni talentów, którym zdecydowanie Włoch jest. Melillo walczył już z najlepszymi na świecie dla takich organizacji jak: Bellator, ACA czy Cage Warriors. "The Punisher" z 13 wygranych pojedynków, 10 zakończył przed czasem, najczęściej poprzez KO. Organizacja uznała ten pojedynek za walkę wieczoru gali AFN i ustanowiła status walki jako Mistrzowski.

Czy Tomasz Jakubiec zanotuje 6 zwycięstwo z rzędu, jednocześnie stając się pierwszym w historii AFN, podwójnym Mistrzem organizacji? O tym przekonamy się już 13 marca.