GLORY 76: WRZOSEK POD KONIEC MARCA WALCZY W BELGII

Arkadiusz Hnida, Informacja własna

2020-02-20

Arkadiusz Wrzosek (13-5) już 28-marca stoczy swój trzeci pojedynek w największej organizacji kick-boxingu na świecie. Polak podczas Glory 76 w Belgii zmierzy się z Antonio Plazibat (18-3), który może popisać się świetną passą. W oficjalnym rankingu federacji wojownik z Splity jest o jedno oczko wyżej (#5) od swojego najbliższego przeciwnika. Wydarzenie w Antwerpii oczywiście będzie transmitowane w TVP Sport!

Wrzosek po dużych zawirowaniach ostatecznie wystąpił w świetnie obsadzonym turnieju w Holandii. Podczas Glory 62 odpadł w pierwszej walce przegrywając jednogłośną decyzją sędziów sędziów z uznanym - Benjaminem Adegbuyim. Reprezentant Uniq Fight Team wrócił do Polski, aby przed własną publicznością stanąć do obrony pasa w organizacji Fight Exclusive Night. Była to bardzo udana walka, w której ostatecznie w piątej odsłonie zastopował doświadczonego Patricka Schmida. Arek swoją ostatnią walkę stoczył pod koniec listopada w Chicago, więc była to druga szansa od Glory. Również nie brakowało zawirowań, ale tym razem odnośnie przeciwnika, bo raz za razem mieliśmy zmiany. Warszawianin w drugiej rundzie zdemolował Demoreo Dennisa, który dostał potwierdzenie, że jest parę półek niżej od naszego reprezentanta.

Chorwat w 2018-roku miał ciężki czas, ale zakończył go znakomicie. 26-latek w Bośni i Hercegowinie w trzeciej rundzie efektownie znokautował doświadczonego Michała Turyńskiego! Zrobiło to wrażenie, a Antonio dostał szansę od Glory. W debiucie wystąpił w Paryżu. Po całym dystansie jednogłośną decyzją sędziów pokonał Nordine Mahieddine, który walczył u siebie. Plazibat w poprzednim roku dołożył jeszcze dwa zwycięstwa z dobrze znanym w naszym kraju z Tomasem Moznym oraz w Holandii, gdzie czekała go ciężka przeprawa. Była to starcie z Jahfarrem Wilnisem, w którym sędziowie punktowi wskazali niejednogłośnie na Plazibata.