WILDER VS. FURY II: ZAKAZ FACE OFF

Aleksander Hutyra, bokser.org, Informacja własna

2020-02-21

To jest wyjątkowa walka, więc i pieniądze dla obu zawodników będą olbrzymie. Za niewiele ponad czterdzieści godzin naprzeciw siebie znów staną Tyson Fury (29-0-1, 20 KO) i Deontay Wilder (42-0-1, 41 KO).

W pierwszym pojedynku sędziowie orzekli remis. W drugim, podobnie jak za pierwszym razem, w stawce będzie należący do Amerykanina pas WBC wagi ciężkiej. Walka zostanie pokazana w USA w systemie PPV, a zawodnicy zarobią fortunę. Ostateczna gaża zależy od sprzedaży PPV, bo główni bohaterowie mają udziały w tych zyskach, ale zarówno Wilder jak i Fury mają gwarancję minimalnego wynagrodzenia w wysokości 25 milionów dolarów! Oczywiście ta kwota może wzrosnąć wraz z dobrą sprzedażą pay-per-view, ale mniej niż 25 milionów "zielonych" nie dostaną.

Komisja Sportowa Stanu Nevada zabroniła natomiast spotkania twarzą w twarz po ceremonii ważenia. To pierwszy taki przypadek od wielu lat. Wszystko ma związek ze środową konferencją prasową, podczas której Fury i Wilder poprzepychali się delikatnie na koniec... Poniżej prezentujemy Wam listę zarobków pozostałych zawodników gali w Las Vegas.

Charles Martin $250k vs Gerald Washington $275k
Emanuel Navarrete $300k vs Jeo Tupas Santisima $25k
Sebastian Fundora $40k vs Daniel Lewis $35k
Subriel Matias $50k vs Petros Ananyan $30k
Amir Imam $30k vs Javier Molina $35k
Rolando Romero $8k vs Arturs Ahmetovs $7k
Gabriel Flores Jr $15k vs Matt Conway $20k
Vito Mielnicki Jr $4k vs Corey Champion $5k
Isaac Lowe $30k vs Alberto Guevara $6k