JURAS ROBI SIŁĘ PRZED WALKĄ Z KOŁECKIM

Aleksander Hutyra, Informacja własna

2020-03-06

O pojedynku Łukasza Jurkowskiego z Szymonem Kołeckim mówi się już od jakiegoś czasu. Obaj panowie również wyrazili chęć stoczenia takiej walki. Wszystko wskazuje na to, że do starcia dojdzie i zostanie ono niedługo oficjalnie potwierdzone.

Juras opublikował w swoim mediach społecznościowych zdjęcie, na którym widać, że w walce nie ma zamiaru odstawać siłowo na tle byłego złotego medalisty olimpijskiego w podnoszeniu ciężarów. Zdjęcie Jurkowski okrasił opisem - 'Hej Szymon Kołecki jakby miało dojść do walki między Nami to postanowiłem popływać w Twoim oceanie'.

Jurkowski wrócił do startów w 2017 roku podczas historycznej gali KSW 39 na Stadionie Narodowym po 6 latach przerwy. Pokonał on wówczas Rameau Sokodjou, a w następnej walce musiał uznać wyższość Martina Zawady, po tym jak nie był w stanie wyjść do drugiej rundy, ze względu na kontuzję. Ostatnią walkę Juras stoczył na gali z numerem 48, kiedy to zwyciężył ze Stjepanem Bekavacem na skutek jego kontuzji. 

Kołecki w okrągłej klatce KSW występował dwukrotnie i z obu starć wychodził zwycięsko. Najpierw na gali KSW 47 w Łodzi pokonał Mariusza Pudzianowskiego, a pod koniec ubiegłego roku znokautował Damiana Janikowskiego.