CONTRA MMA W MAJU WE WROCŁAWIU

23 maja na Wielofunkcyjnej Hali Sportowej AWF Wrocław odbędzie się gala mieszanych sztuk walk - Contra MMA. To pierwsza edycja sportowego widowiska, podczas którego fani sportów walki obejrzą 17 starć profesjonalnych zawodników z Dolnego Śląska i nie tylko.

Swoje umiejętności sportowe w oktagonie zaprezentuje między innymi Maciej „Loken” Kaliciński, były zawodnik najpopularniejszej w Polsce i znanej na całym świecie federacji KSW; mistrz Polski w zapasach w stylu wolnym, Eryk Maj czy Kacper Koziorzębski, fighter mający na swoim koncie 7 walk w kategorii zawodowej. „Tworzymy dogodne środowisko dla młodych sportowców, by mogli prezentować swoje umiejętności, mierzyć się z godnymi przeciwnikami i doskonalić w sporcie, z którym wiążą swoją przyszłość. Jako że dbamy o jak najwyższy sportowy poziom wydarzenia, fighterzy zestawiani są ze sobą na podstawie swojego doświadczenia, rekordów oraz kondycji” - mówi Mateusz Dubiłowicz, wrocławski trener MMA z klubu Rio Grappling Club Wrocław, który odpowiada za stworzenie karty walk.

Podczas Contry spotkają się ze sobą zawodnicy z Wrocławia ze sportowcami z klubów z całej Polski - Rzeszowa, Łodzi, Częstochowy, Nysy, w tym z miast dolnośląskich - Obornik Śląskich, Trzebnicy i Świdnicy. Jak mówią organizatorzy, jest to okazja do wymiany doświadczeń oraz budowania długotrwałych relacji między trenerami, promotorami, co pozwoli na rozwijanie MMA w Polsce. 

23 maja kibice zobaczą aż pięć walk zawodowych. Reszta odbywać się będzie w kategorii półzawodowej. Dodatkową atrakcją będzie jedna walka bokserska.
„Jest to ukłon w stronę dyscypliny, bez której nie byłoby MMA” - tłumaczy Dubiłowicz. 

Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na fanpage’u Contry. Niebawem zostanie uruchomiona strona internetowa, gdzie pojawi się karta walk oraz wszelkie newsy dotyczące gali.

Bilety są już w sprzedaży za pośrednictwem portalu Ticketmaster.pl

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.