WITALIJ O WALCE Z WIRUSEM, WŁADYMIR ODDAJE HOTEL!

Mer Kijowa, Witalij Kliczko był w ringu prawdziwym twardzielem, a teraz musi się wykazać jako człowiek czynu w obliczu pandemii koronawirusa, która zagraża także Ukrainie (na tę chwilę wykryto tam 47 przypadków zakażenia i odnotowano trzy ofiary, ale według specjalistów ta liczba jest znacznie większa i może drastycznie wzrosnąć). Były mistrz świata wagi ciężkiej mocno więc reaguje.

- Gdy rozwija się pandemia koronawirusa, musimy stosować bardziej efektywne środki, by zredukować bezpośrednie kontakty społeczne między ludźmi. Dlatego od 23 marca transport publiczny w stolicy będzie dostępny tylko dla tych pasażerów, którzy pracują w kluczowych w tej chwili miejscach: lekarzy, ratowników medycznych, policjantów, służby oczyszczania miasta i pracowników aptek oraz sklepów spożywczych - powiedział Kliczko w transmitowanym we wszystkich możliwych kanałach komunikacji oświadczeniu.

Przypomnijmy, że Ukraina wprowadziła 12 marca kwarantannę przeciwko rozprzestrzenianiu się koronawirusa COVID-19. Cztery dni później zamknięto granice, a 20 marca wprowadzono w Kijowie oraz w obwodach dniepropietrowskim i iwano-frankowskim stan sytuacji nadzwyczajnej. Kwarantanna i stan nadzwyczajny będą obowiązywać co najmniej do 3 kwietnia. Rygorom poddano wszystkie instytucje edukacyjne oraz wszystkie sklepy i banki, z wyjątkiem aptek i sklepów spożywczych. Coraz bardziej ograniczany jest transport publiczny, czego Kliczko domagał się od dwóch tygodni. Teraz rząd mówi już z nim jednym głosem, a zdecydowana większość mieszkańców kraju wydaje się traktować kryzysową sytuację z odpowiednią powagą.

Najpierw z taką inicjatywą wyszedł Cristiano Ronaldo, potem jego były klubowy kolega Gary Neville oraz sławny miliarder Roman Abramowicz. Teraz do akcji przyłącza się były dwukrotny mistrz świata wagi ciężkiej - Władimir Kliczko (64-5, 53 KO), otwierając swój hotel w Kijowie dla lekarzy i walczących koronawirusem.

Młodszy z ukraińskich braci wraz z partnerem biznesowym Rusłanem Oleksenko zamknęli swój pokaźny hotel w Kijowie i postanowiono użyczyć go służbie zdrowia na czas walki z wirusem. Wiele szpitali jest już przepełniona i taki gest z pewnością się bardzo przyda. Docelowo hotel może również przyjąć zakażonych, choć póki co będą tam mieszkali przedstawiciele służby zdrowia.

"To z czym się teraz spotykamy to coś więcej niż wyzwanie. Stajemy wręcz przed historycznym zadaniem, które możemy zrealizować jeśli będziemy działać wspólnie. Dużo zależy od każdego z nas, naszej odpowiedzialności oraz zaangażowania. Czujemy, że musimy zrobić co w naszej mocy i jesteśmy zaszczyceni mogąc przyjąć do siebie lekarzy i cały personel medyczny" - napisano w oświadczeniu.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.