JĘDRZEJCZYK O POWROCIE DO WALK: MINIE KILKA MIESIĘCY

Aleksander Hutyra, interia.pl

2020-04-04

Joanna Jędrzejczyk w swoim ostatnim starciu po pięciorundowej wojnie musiała uznać wyższość aktualnej mistrzyni Weili Zhang. Walkę okrzyknięto jedną z najlepszych w historii organizacji i od razu pojawiło się wiele głosów o zorganizowaniu natychmiastowego rewanżu. Jędrzejczyk kilka dni po walce wyraziła zainteresowanie drugi pojedynkiem z Chinką.

W rozmowie z portalem interia.pl, Jędrzejczyk podkreśliła jednak, że na ten moment nie myśli jeszcze o powrocie.

- Naprawdę chcę odpocząć. Minie kilka długich miesięcy. Ale też nie przesądzam, może się obudzę któregoś dnia i powiem sobie: dobra, chcę wrócić do USA i znów zawalczyć. Teraz skupiam się na innych planach, na przykład biznesowych. To nie znaczy, że odpuszczam sport. Ja zawsze taka byłam. Od ósmego roku życia pomagała rodzicom, którzy prowadzili sklep, gdy chodziłam do liceum, też pracowałam, doszły treningi, studia. Mam ogromną ochotę na kolejne walki i ogromne ambicje sportowe, ale też nie chcę się ograniczać.

Była mistrzyni kategorii słomkowej dodała również, że nie myśli za dużo o ostatniej walce.

- Bardzo dobrze się czuję, siniaki poschodziły, spędzam czas w domu… Jest mi dobrze, jestem wyciszona, skupiona na sobie. Mam czas na przemyślenia. Takie ogólne, bo o samej walce, a w zasadzie o wojnie, bo tak ją określam, za dużo nie myślę. Jeszcze nie odpoczęłam, bo miałam polecieć na fajne wakacje. Taki był plan, ale wiadomo, że to teraz niemożliwe.