UFC 249 ZABLOKOWONE PRZEZ GUBERNATOR KALIFORNII

Magazyn New York Times poinformował, że powodem ostatecznego odwołania gali UFC 249 była interwencja gubernator oraz senator stanu Kalifornia, która zwróciła się w tej sprawie do Disneya, ESPN oraz plemienia Tachi-Yokut.

W rozmowie z Brettem Okamoto z ESPN, Dana White potwierdził tę informację, mówiąc, że otrzymał telefony od zarządu Disneya oraz ESPN, by nie organizować sobotniej gali. Stacja telewizyjna ESPN należy w 80% do firmy Disney, która ma wyłączność na transmitowanie wszystkich gal UFC na terenie Stanów Zjednoczonych.

Niedługo przez tym jak świat obiegła informacja o anulowaniu wydarzenia, senator Kalifornii Dianne Feinstein, wydała oświadczenie w sprawie organizowania gali.

- Niepokoją mnie doniesienia, iż Ultimate Fighting Championship planuje zorganizować w Kalifornii wydarzenie pay-per-view, wbrew narzuconym restrykcjom Stanów Zjednoczonych. Wydarzenie to obejmuje dziesiątki osób, które muszą dostać się do Kalifornii, a następnie udają się do kasyna. Czy możemy stwierdzić, że jest to cel niezbędny do życia? Rozumiem, że ta gala zaplanowana jest na ziemi plemiennej i wobec tego jurysdykcja stanowa tam nie sięga. Jednakże decyzja ta pochłonie zasoby medyczne oraz personel i wysyła w świat informację, że prawo zakazu zgromadzeń może być lekceważone. W najgorszym przypadku uczestnicy oraz pracownicy gali mogą przenieść wirus do swoich społeczności, powodując jego rozprzestrzenianie się. Poprosiłam Ultimate Fighting Championship oraz plemię Yokutów, aby rozważyli przełożenie gali na inny termin. Musimy być odpowiedzialni i pamiętać o wszystkich lokalnych, stanowych i federalnych wytycznych dotyczących zdrowia. Kontynuowanie organizacji tego wydarzenia nie jest właściwym kierunkiem.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.