MARCOS DE LIMA ODPOWIADA NA WYZWANIE TYBURY

Aleksander Hutyra, Informacja własna

2020-04-10

Marcin Tybura zwycięstwem z Sergeyem Spivakiem w ostatniej walce przerwał serię dwóch porażek z rzędu. Po walce Tybur jako rywala, z którym chciałby zmierzyć się w kolejnym starciu, wskazał Marcosa Rogerio de Limę.

Brazylijczyk w rozmowie z MMA Junkie odpowiedział na wyzwanie Tybury. 

- Chcę skorzystać z okazji, że Marcin Tybura wyzwał mnie do walki. To świetny zawodnik, jest agresywny, ma dobre BJJ – byłby dla mnie dobrym testem. Jak przy większości zestawień w tej dywizji, myślę, że będę szybszy i bardziej eksplozywny. Zadaję więcej ciosów i uwielbiam walczyć. On trochę zwleka z atakami, ja taki nie jestem. Będę bardziej agresywny. To dla mnie doskonałe zestawienie. Mam nadzieję, że UFC i cały świat niedługo wrócą do normalności. Chciałbym tej walki pomiędzy czerwcem a sierpniem. To byłby idealny termin. Mam nadzieję, że UFC zacznie wtedy zestawiać pojedynku. Nie możemy przecież czekać wiecznie. Dostajemy wypłaty tylko kiedy walczymy. Pieniądze się kończą, musimy walczyć.

De Lima walczy w UFC od 2014 roku. W ostatnim pojedynku w lutym tego roku zastopował ciosami w pierwszej rundzie Bena Sosoliego. Wcześniej Brazylijczyk prezentował się w oktagonie ze zmiennym szczęściem. Ma za sobą także występy w kategorii półcięźkiej, gdzie został poddany przez dobrze znanego polskiej publiczności Nikitę Krylova.