MEDALISTA OLIMPIJSKI O POTENCJALNEJ WALCE W MMA

Jeden z najlepszych dyskobolów na świecie, medalista olimpijski z Pekinu i Rio De Janeiro - Piotr Małachowski od dłuższego czasu przymierzany jest do walki MMA. Wszystko to jednak medialne spekulacje, bowiem sam zainteresowany nie widzi takiej możliwości przed zakończeniem kariery w swojej dyscyplinie.

Małachowski planował zwieńczyć swoją sportową karierę medalem na igrzyskach w Tokio, jednak ze względu na ich przeniesienie, zmuszony był odłożyć swoje plany na przyszły rok. O jego walce w formule MMA mówi się od dłuższego czasu, jednak w związku z zaistniałą sytuacją jest to nadal melodia przyszłości, o czym powiedział w wywiadzie z portalem onet.pl.

- Czego może szukać sportowiec po zakończeniu kariery? Adrenaliny. Mam propozycje z różnych federacji, jedne mniej poważne, inne bardzo konkretne. Nie będę jednak rzucał nazwami, bo chcę spełnić marzenie i zostać złotym medalistą olimpijskim.

Dwukrotny srebrny medalista olimpijski oprócz spróbowania swoich sił w Mieszanych Sztukach Walki, zainteresowany jest także innymi dyscyplinami.

- Moim marzeniem jest zagrać w meczu piłki ręcznej. Chciałbym też przebiec maraton. To prawdziwa próba charakteru. Ciekawe, jak zareagowałby na to mój organizm. To jest taki mój cel po karierze. Może nie od razu, ale po kilku latach, jak zatęsknię za sportem, to będę chciał wystąpić w maratonie.

Zdradził także, że gdyby miał zawalczyć, to jedynie w formie freak-fightu.

- Były również propozycje ze sportów walki, ale jeśli miałbym się na coś zdecydować, to tylko Fame MMA. Nie można robić czegoś takiego np. na KSW, bo ja nie jestem profesjonalistą i nie chcę obrażać prawdziwych zawodników.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.