GSP O WALCE Z KHABIBEM: NIE CHCIELI RYZYKOWAĆ

Aleksander Hutyra, Informacja własna

2020-04-17

Pojedynek między aktualnym mistrzem kategorii lekkiej, niepokonanym Khabibem Nurmagomedovem, a wieloletnim dominatorem dywizji półśredniej, legendą MMA Georgesem St. Pierrem, to jedno z wymarzonych zestawień na liście hardcorowego fana MMA. Zarówno Khabib, jak i St-Pierre wielokrotnie podkreślali, że chcą tej walki. Kanadyjczyk w rozmowie z ESPN powiedział co według niego stoi na przeszkodzie w jej zorganizowaniu. 

- Wiem, że Khabib chciał tej walki i ja również jej chciałem. Potrafię jednak spojrzeć na to z perspektywy UFC. Oni nie chcieli ryzykować, że wygram i zwakuję pas. Ja nawet nie chciałem, żeby to była walka mistrzowska. Chodziło mi o starcie z Khabibem, bo uważam, że dziś to najlepszy zawodnik na świecie. Myślałem też, że byłoby to dobre dla fanów.

St. Pierre odbiera jednak decyzję UFC jako... komplement. 

- UFC miało inne plany związane z Khabibem i rozumiem to. Mieli wiele do stracenia. Jeśli zainwestowaliby w tę walkę, a potem ja bym odszedł, to nie byłby dla nich dobry ruch. Z drugiej strony postrzegam to jak komplement, bo najpewniej oni uważali, że stanowię dla Khabiba zagrożenie. To może oznaczać, że mogli uważać, iż wygram. Gdyby pozwolili mi walczyć, pewnie uważaliby, że przegram.