RĘBECKI REZERWOWYM W DANA WHITE'S CONTENDER SERIES

Aleksander Hutyra, mmarocks.pl

2020-04-30

Jeden z najlepszych zawodników kategorii lekkiej w Polsce, aktualny mistrz organizacji FEN został ogłoszony jak rezerwowy zawodnik w Dana White's Contender Series. Uczestnictwo w tym programie może przybliżyć go do spełnienia jego sportowego marzenia, czyli podpisania kontraktu z UFC.

- Jestem zawodnikiem rezerwowym w Dana White’s Contender Series, to już coś znaczy. Zawodników, którzy chcą dostać się do UFC, jest od groma.

'Chińczyk' uważa, że kryteriami, którymi kierują się w doborze uczestników matchmakerzy UFC, nie są jednak umiejętności sportowe.

- Uważam, że wybór do tego programu jest kierowany rekordem zawodowym. CV w świecie MMA, matchmakerzy UFC z pewnością na to patrzą. Nikomu nie chce się patrzeć na twoją każdą walkę. Aż tak nie śledzę rynku, ale z pewnością mógłbym powalczyć z dobrymi nazwiskami, które też chcą się wedrzeć do tej organizacji.

Rębecki podkreśla jednak, że na pierwszym miejscu stawia poziom sportowy, a kontrakt z UFC jest jego głównym celem.

- Od zawsze myślałem o tej elicie. Apetyt rośnie w miarę jedzenia i uznałem, że to jest dobra droga, która otwiera wiele drzwi. Wiesz, teraz myślę inaczej jak kiedyś, chcę iść do UFC, jestem typem sportowca, który wybiera drogę sportową. Sława też jest ważna, ale na pierwszym miejscu postawmy sport. Trzeba iść za marzeniami.

Mistrz FEN-u zaznacza również, że właściciele organizacji nie mają zamiaru utrudniać mu realizowania sportowych marzeń.

- Nie za bardzo mogę o tym mówić. Mamy ustalone, że jeżeli pojawi się możliwość pobicia się za granicą w UFC, to mnie puszczą. Podchodzą bardzo rozsądnie do mnie, mój menedżer także ma z nimi dobre kontakty.