BROWN: W USA MA WSZYSTKO, ABY BYĆ NAJLEPSZA

Joanna Jędrzejczyk (16-4) po utracie tytułu kategorii słomkowej i przegranej w natychmiastowym rewanżu z Rose Namajunas była mocno krytykowana przez kibiców. Zawsze padały głosy w kontekście niepotrzebnej zmianie klubowej i przeniesienia się tym samym do Stanów Zjednoczonych. O takie spostrzeżenie został zapytany główny trener naszej byłej mistrzyni Mike Brown, który ma zupełnie odmienne zdanie, a do tego postanowił podać przykład.

- Jeśli nie dostrzegasz, że Asia stała się lepszą zawodniczką, to oznacza, że na pewno nie rozumiesz tego sportu. Ciągle staje się lepsza. Łatwo jest powiedzieć po fakcie, że mogła zrobić to czy tamto, że mogła być w innym miejscu. W USA ma świetnych trenerów, sparingpartnerów, doskonałe warunki. Ma wszystko, czego potrzebuje, aby być najlepszą wersją siebie - powiedział Mike Brown w programie Oktagon Live.

- Na obronę tego podam parę przykładów. Ten sport rozwija się przez cały czas. Jest coraz więcej sportowców w tej dziedzinie. Uprawiają ten sport znacznie dłużej. Szczególnie to widać w żeńskich dywizjach. Na początku niektóre dziewczyny nie wywodziły się ze sztuk walki. Większość z nich trenowała po trzy, cztery, pięć lat. Większość z nich nie trenowała od dzieciaka. Te, które to robiły, miały ogromną przewagę. Ronda Rousey czy Asia, ale nazwiska są nieważne. Pierwsze dominatorki w tym sporcie miały taką przeszłość i przewagę.Teraz ta przewaga już nie istnieje. Sport stał się popularny, jest w nim sporo pieniędzy do zarobienia. Dziewczyny teraz są w tym sporcie od dziesięciu, piętnastu lat. Z tym nie mieliśmy do czynienia pięć czy siedem lat temu. Przykład walki z Valentiną Shevchenko? Walczyły kilka razy w przeszłości. To zawsze będzie trudne zestawienie. Dodatkowo Asia wzięła tę walkę z krótszymi przygotowaniami. Nie sądzę, że taką walkę można na przykład oceniać w kategorii błędu kogoś z USA, gymu czy mojego. Podsumowując krótko, tak myślę, że Asia cały czas się rozwija - dodała Asia.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.