KHABIB KOMENTUJE STAN ZDROWIA SWOJEGO OJCA

W ostatnich tygodniach świat MMA obiegają kolejne informacje o stanie zdrowia Abdulmanapa Nurmagomedova. Ojciec mistrza UFC kategorii lekkiej Khabiba Nurmagomedova trafił do szpitala zakażony koronawirusem i doznał ataku serca, po którym musiał przejść operację i zostać wprowadzony w śpiączkę. Jak się okazuje nie jest to jedyny członek rodziny Khabiba, który zmaga się aktualnie z problemami zdrowotnymi, związanymi z pandemią COVID-19.

Jeszcze kilka dni temu pojawiły się informację, że ojciec zawodnika został wybudzony ze śpiączki, a stan jego zdrowia jest poważny, ale stabilny. Khabib skomentował jak na ten moment wygląda sytuacja. 

- Ten wirus bardzo poważnie obciążył serce mojego ojca, rok temu miał operację serca. Osobiście mam ponad 20 krewnych – nie mam na myśli ludzi, których znam, tylko naprawdę bliskich krewnych, którzy wylądowali na oddziale intensywnej terapii. Wiele osób, które znam zmarło, rodzice ludzi mi bliskich. Ten wirus ma ogromny wpływ na wszystkich. Ten wirus nie pyta o twoje nazwisko nie pyta gdzie pracujesz, czy jesteś bogaty czy biedny. Wszyscy chorują. Możemy przez to przejść tylko razem. Wiele rzeczy pisze się na temat mojego ojca w Internecie. Mój tata jest obecnie w szpitalu. Jego stan jest krytyczny przez koronawirusa, który wpłynął na pracę jego serca, bo rok temu miał operację, a teraz musiał przejść kolejną. Jest w naprawdę trudnej sytuacji, bardzo trudnej. Prosimy Allaha, aby mój tata do nas wrócił.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że bezpośrednią przyczyną ataku serca u Abdulmanapa miało być zakażenie koronawirusem. Mimo pierwszych symptomów i ostrzeżeń lekarzy, 57-latek odmawiał testu na COVID-19 i kontynuował treningi. Początkowo trafił do szpitala w stolicy Dagestanu - Machaczkale. Gdy jego stan zdrowia uległ wyraźnemu pogorszeniu, rodzina mimo, że on sam chciał pozostać w Machaczkale, wysłała go do szpitala w Moskwie. Po tym jak doznał ataku serca, musiał przejść operację, po której został wprowadzony w śpiączkę. 

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.