Pod koniec maja organizacja International Mixed Martial Arts Federation (IMMAF), do której należy Stowarzyszenie MMA Polska, ruszyła z kampanią „MMA to sport”, działającą na rzecz wsparcia i uznania mieszanych sztuk walki przez międzynarodową społeczność sportową i rządy na całym świecie.
Pod specjalną, internetową petycją, szybko zgromadzono 10 000 podpisów, a dziś jest ich już ponad 14 000!
Podpisów ciągle przybywa, a samą petycję można znaleźć na stronie https://www.change.org/mmaisasport
Cały czas zachęcamy też do wsparcia akcji i pokazania tym samym siłę polskiego MMA!
W Polsce za koordynację, nadzór oraz wcielanie w życie własnych inicjatyw wspierających kampanię
„MMA to sport”, odpowiedzialne jest Stowarzyszenie MMA Polska, które w ramach swoich działań jeszcze przed startem kampanii rozpoczęło misję na rzecz rozwoju amatorskiej odsłony tej dyscypliny. MMA Polska kładzie największy nacisk na szkolenie kadr, których praca przekłada się bezpośrednio na bezpieczeństwo wszystkich zawodników. Równocześnie zdobywając coraz większe poparcie zarówno wśród fighterów, jak i osób od lat tworzących świat mieszanych sztuk walki w Polsce, Stowarzyszenie nieustannie lobbuje na rzecz postulatów związanych z petycją u władz państwowych. Wierząc, że pozytywne postrzeganie tego sportu jest jednym z filarów w zdobywaniu sprzymierzeńców, Stowarzyszenie MMA Polska w 2019 roku wysłało na mistrzostwa świata w Bahrajnie, Reprezentację Polski MMA, która zdobyła 3 medale i w równie mistrzowskim stylu wsparła promocyjnie amatorskie MMA już po powrocie do kraju.
– MMA to sportowy fenomen, to milionowe rzesze fanów na całym świecie, tysiące zawodników i zawodniczek, to również wysokie oglądalności i olbrzymie zainteresowanie mediów – mówi Martin Lewandowski, prezes Stowarzyszenia MMA Polska. – To federacje i stowarzyszenia, które budują amatorskie MMA u podstaw. To też wiele klubów i sale pełne adeptów, którzy coraz częściej wybierają MMA, jako swoją ulubioną dyscyplinę. Wiele wskazuje na to, że MMA od kilku lat jest najszybciej rozwijającym się sportem na świecie. Zatem z całą stanowczością stwierdzam: mieszane sztuki walki to pełnoprawna dyscyplina sportowa. Szanuję wszystkie sporty i sztuki walki. Zdaję sobie również sprawę z tego, iż MMA nie jest dla każdego. Niemniej życzyłbym sobie, aby naturalna potrzeba profesjonalizacji dyscypliny nie była sztucznie hamowana, opóźniana czy wręcz bojkotowana. Uważam, iż może to być przejaw niechęci czy też bojaźni niekoniecznie przyjaźnie nastawionych przedstawicieli innych sportów.
W mediach społecznościowych akcja oznaczana jest hashtagami: #MMAisaSport #MMAtoSport.
Co w praktyce oznacza formalne uznanie MMA za dyscyplinę sportu?
10 ważnych faktów na temat MMA