MARCIN HELD WYSTĄPI NA PREMIEROWYM POLARIS SQUADS

Brytyjska organizacja Polaris ogłosiła iż zamierza wdrożyć na swoich galach drużynową formułę starć - tym samym podążając ścieżką wyznaczoną przez japoński Quintet. 

Jednak w przeciwieństwie do tworu legendarnego Kazushiego Sakuraby Polaris nie podejmie się zorganizowania turnieju, a pojedynczego starcia ośmioosobowych zespołów. Reprezentanci Europy oraz Wielkiej Brytanii będą rywalizować z sobą na dystansie 80 minut podzielonych na dwie, 40 minutowe połowy. Na każdą z nich będzie składało się 8 pojedynków, każdy z 5 minutowym limitem czasowym. 

Dodatkowo Polaris nie ogranicza się do określenia drużynowego limitu czasowego, lecz wymaga by każdy zespół składał się z 4 zawodników ważących odpowiednio do 75 i 95 kilogramów. 

Za poddanie przeciwnika o tej samej wadze drużyna otrzymuje 1 punkt. W przypadku gdy lżejszy zawodnik podda cięższego jego zespół zostanie nagrodzony aż trzema punktami. Całe starcie wygrywa drużyna, która po zakończeniu rywalizacji będzie posiadała większą ilość punktów. 

Starcie będzie przebiegało według znanego schematu gdzie przegrany odpada, a zwycięzca zostaje na macie. W przypadku remisu wynikłego z wyczerpania limitu czasowego odpadają zawodnicy obu drużyn. Kolejność wyjścia zawodników na macie podyktują kapitanowie obu zespołów. 

W ramach debiutu nowego formatu zobaczymy rywalizację reprezentantów Europy oraz Wysp Brytyjskich. Jak na razie wiadomo, że w skład zespołu złożonego z przedstawicieli kontynentu europejskiego wejdzie Marcin Held zaś po stronie wyspiarzy wystąpią Ashley Williams, Bradley Hill oraz Jed Hue. 

Pierwsze wydarzenie z serii Polaris Squads odbędzie się 27 września, a transmisja będzie dostępna na platformie UFC Fight Pass. 

 

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.