MINISTERSTWO SPORTU WSPIERA STOWARZYSZENIE MMA

Redakcja, Informacja własna

2020-09-01

Stowarzyszenie MMA Polska od samego początku działania mogło liczyć na przychylność Ministerstwa Sportu. Jeszcze w 2019 roku, przed oficjalnym ogłoszeniem powstania Stowarzyszenia, zarząd MMA Polska miał zaszczyt spotkać się z ówczesnym Ministrem Sportu i Turystyki Panem Witoldem Bańką. Przy okazji tego wydarzenia, Minister przekazał Stowarzyszeniu słowa wsparcia i pismo, w którym przedstawił swoje spojrzenie na rozwój amatorskiego MMA w Polsce.

Po roku funkcjonowania Stowarzyszenia doszło do kolejnych dwóch spotkań w Ministerstwie Sportu, podczas których Martin Lewandowski, prezes i Marian Kmita, wiceprezes MMA Polska, mieli okazję porozmawiać z Panią Minister Danutą Dmowską-Andrzejuk.

– W trakcie spotkania przedstawiliśmy nasze dotychczasowe osiągnięcia i podsumowaliśmy występy kadry MMA Polska – wyjaśnia Martin Lewandowski. – Zarysowaliśmy również dalsze plany rozwoju amatorskiego MMA i pomysły na działalność Stowarzyszenia.

Podobnie jak rok temu Minister Sportu przekazała Stowarzyszeniu słowa wsparcia i oficjalne pismo, w którym możemy przeczytać między innymi:

Mieszane sztuki walki to sport, który cieszy się w Polsce coraz większą popularnością, dzięki sukcesom polskich zawodników na arenach międzynarodowych oraz profesjonalizacji tej dyscypliny, jaką możemy w ostatnim czasie obserwować. Każdy sportowiec, realizując swoje założenia i cele, potrzebuje ujednoliconych zasad, procedur, wspólnej wizji i uporządkowanych działań, które dadzą mu odpowiednie wsparcie. Dzięki temu jest w stanie pracować jeszcze bardziej efektywnie i zwiększa swoje szanse na osiąganie zamierzonych celów.

Wierzę, że działalność Stowarzyszenia „MMA Polska” pozwoli naszym sportowcom na rozwój, zadba o ich prawa i pozwoli konsekwentnie iść naprzód. Życzę powodzenia w realizacji założonych celów.

– Bardzo cieszę się z potwierdzenia przez Panią Minister wsparcia dla naszej inicjatywy – podsumowuje spotkanie Marian Kmita. – Wierzę też w nawiązanie długotrwałej współpracy, która posłuży dalszemu rozwojowi amatorskiego MMA w Polsce.