MATEUSZ GAMROT W UFC! DEBIUT 17 PAŹDZIERNIKA

Maciej Konc, MMAJUNKIE

2020-09-17

Jak podaje portal MMAJUNKIE, mistrz KSW Mateusz Gamrot związał się kontraktem z największą organizacją MMA na świecie. Debiut już 17 Października, a naprzeciwko czołowego polskiego zawodnika kategorii lekkiej stanie Magomed Mustafaev.

Początkowo rywalem "Snajpera" miał być Renato Moicano, który z niewiadomych przyczyn wycofał się z walki. Na zastępstwo wskoczył popularny "Gamer", dzięki czemu jego debiut w organizacji UFC, będzie miał miejsce wcześniej, niż ktokolwiek przypuszczał.

Walka odbędzie się 17 Października w Abu Dhabi, a walką wieczoru będzie podjedynek na szczycie wagi piórkowej pomiędzy Brianem Ortegą a Jung Chan-sungiem.

Dla Mustafaeva będzie to szósty pojedynek pod banderą UFC. W ostatnim pojedynku uległ Bradowi Riddlelowi, jednak przed tym pojedynkiem udało mu się zdobyć nagrodę za występ wieczoru przeciwko Rafaelowi Fizievowi.

Mateusz Gamrot jeszcze nie zaznał smaku porażki w swojej karierze. W ostatnich pojedynkach wygrywał z takimi zawodnikami jak Parke, Erbst czy Ziółkowski. Był mistrzem KSW w wadze piórkowej i lekkiej.