NIE SAMYM MMA CZŁOWIEK ŻYJE

Redakcja, Informacja własna

2020-09-22

Michał Borowski to bez wątpienia jeden z największych talentów młodego pokolenia w polskim MMA. Reprezentant Elitarni MMA Oborniki Śląskie nie tylko bardzo dobrze radzi sobie w klatce, ale może pochwalić się również sporymi osiągnięciami w kickboxingu. W miniony weekend podczas odbywających się w Starachowicach Mistrzostw Polski PZK, 17-latek wywalczył złoty medal.

Mimo młodego wieku Borowski ma już spory bagaż doświadczeń i coraz śmielej łypie w kierunku walk zawodowych. Oborniczanin legitymuje się na ten moment imponującym rekordem 16 zwycięstw i tylko dwóch porażek w walkach amatorskich oraz nieskazitelnym 3-0 w walkach semi-pro. 17-latek wykonał w ostatnim czasie kolejny krok w stronę zawodowstwa, bowiem dołączył niedawno do grupy menadżerskiej New World Promotions, której członkami są m.in. Łukasz Charzewski czy Maciej Kaliciński.

Poza karierą w MMA, Borowski ma na swoim koncie również spore osiągnięcia w kicboxingu. Jest wielokrotnym medalistom mistrzostw Polski. W miniony weekend wywalczył on złoty krążek podczas MP PZK w Starachowicach.

Michał na co dzień trenuje w klubie Elitarni MMA Oborniki Śląskie, pod okiem swojego ojca - byłego kickboxera oraz zawodnika MMA Łukasza Borowskiego, który ma na swoim koncie walki dla takich organizacji jak FEN, Babilon MMA czy rosyjskiego M1 Challenge, a w swojej karierze krzyżował rękawice z takimi zawodnikami jak choćby walczący dziś w UFC Michał Oleksiejczuk czy Szymon Kołecki. Ponadto młodszy z panów Borowskich regularnie pojawia się na treningach w zaprzyjaźnionym klubie Rio Grappling Wrocław oraz szlifuje zapasy pod okiem zawodnika organizacji Fight Exclusive Night Łukasza Charzewskiego.

Jak zapowiada szef grupy New World Promotions Marcin Dyga - przed 17-latkiem jeszcze 2-3 walki na zasadach semi-pro i  na maj/czerwiec przyszłego roku, Borowski będzie gotowy stoczyć pojedynek zawodowy.