UFC 253: JAN BŁACHOWICZ MISTRZEM

Jan Błachowicz mistrzem UFC dywizji półciężkiej! Polak na gali UFC 253 w drugiej rundzie znakautował Dominicka Reyesa i został pierwszym polskim mistrzem federacji.

Pierwsza runda mistrzowskiego starcia wyglądała typowo, zawodnicy wiedzą, że mają przed sobą długi dystans i najpierw dają sobie chwile na wybadanie przeciwnika. To Reyes jako pierwszy trafił mocniejszy cios, ale z czasem to Błachowicz zaczął dochodzić do głosu i pod koniec pierwszego starcia 'Cieszyński Książę' silnym sierpowym zrobił wrażenie na Amerykaninie.

W drugiej odsłonie Reyes rzucił się od początku na Błachowicza, jednak nie zdołał go niczym zaskoczyć. Polak sukcesywnie przejmował inicjatywę, jego ciosy rozbijały Reyesa. na trzydzieści sekunfd prze końcem starcia, a jednej z wymian Błachowicz wrzucił swój krótki, piekielnie mocny lewy sierp, po którym Reyes zatańczył na nogach i opadł na matę. Nasz nowy mistrz dokończył dzieła w parterze, a sędzia ogłosił jego zwycięstwo przez techniczny nokaut.

 - Wracam do Polski i imprezujemy cały miesiąc! - Błachowicz zapowiedział na gorąco w oktagonie, a w rozmowie z Polsatem Sport dodał: - Zrobiłem swoją robotę. Przyszedłem, wykonałem i wracam. Poczułem, że Reyes zwolnił, jak kopnąłem go w żebra. Jego koniec widziałem, że złamałem mu nos.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.