MAMED KHALIDOV: CZAS SIĘ OBUDZIĆ, NIE JESTEŚMY GORSI

Redakcja, Informacja własna

2020-09-27

Jan Błachowicz przeszedł długą i wyboista drogę, zanim stał się mistrzem UFC. Ta droga to gotowy scenariusz na film, o skromnym chłopaku, który zaryzykował i poszedł za swoimi marzeniami. Teraz ta droga, zdaniem Mameda Khalidova, powinna być inspiracją dla młodych zawodników.

- Mogę tylko powiedzieć, że jego sukces powinien być motywacją dla młodych ludzi. Mnóstwo chłopaków trenowało z Jankiem. Wiedzą, na co go stać i teraz sami mogą uwierzyć w siebie. Czas skończyć z myśleniem "jesteśmy z Polski i chyba jesteśmy trochę gorsi". Nie, nie jesteśmy gorsi. To już wcześniej udowodniła Asia Jędrzejczyk, która nie tylko zdobyła pas, ale też długo go broniła. Teraz mamy drugiego mistrza i powinniśmy wyzbyć się kompleksów. Czas się obudzić! Janek stał się dla młodzieży motywacją sportową, ale też finansową. Nie ma lepszego przykładu. - Powiedział Mamed w wywiadzie dla Artura Mazura ze Sportowych Faktów.

Inspiracja powiny być też słowa Janka, wypowiedziane na gorąco po walce dla stacji Polsat Sport.

- Trzeba wierzyć. Nie poddawać się. Iść do przodu. Nieważne, co ludzie mówią. Ale ja miałem mnóstwo wsparcia. A wracając do przeszłości, nie było kolorowo, ale wiedziałem, że to się tak nie skończy. Trzeba było tylko w siebie uwierzyć. Powiedział mistrz UFC.