FEN 31: TRYBSON POZNAŁ NAZWISKO RYWALA

Aleksander Hutyra, Informacja własna

2020-10-29

Rywalem debiutującego w organizacji FEN podczas gali z numerem 31 Pawła „Trybsona” Trybały (6-3), będzie Łukasz Borowski (4-8). Pojedynek odbędzie się w limicie kategorii półciężkiej do 93 kg.

Obaj panowie od dłuższego czasu wymieniają się „uprzejmościami” w mediach społecznościowych i mówiąc delikatnie, nie darzą się sympatią. Podczas gali FEN 31 przyjdzie czas, by zmierzyli się w klatce. Dla „Trybsona” będzie to długo wyczekiwany debiut w czołowej polskiej organizacji. Borowski zaś miał już okazję walczyć dla FEN-u - na gali z numerem 8, kiedy to przegrał decyzją jendnogłośną z Akopem Szostakiem. Teraz po pięciu latach „Boroś” wraca do organizacji Pawła Jóźwiaka i chce udowodnić, że jego najbliższy rywal nie jest zawodnikiem MMA.

Trybała szerszej publiczności dał się poznać za sprawą udziału w jednym z popularnych reality show. Na bazie rozpoznawalności zdobytej w tym programie oraz doświadczeniu w amatorskim MMA, „Trybson” dostał szansę walki zawodowej. Jak na razie może pochwalić się rekordem 6 zwycięstw i 3 porażek. Trybała swoje trzy ostatnie pojedynki, jak zresztą wszystkie w dotychczasowej karierze wygrywał przed czasem i z pewnością z takim samym zamiarem wyjdzie do walki z Borowskim.

Borowski w MMA zadebiutował w 2014 roku i do tej pory stoczył 12 pojedynków. Pochodzący z Obornik Śląskich zawodnik walczył w swojej karierze dla takich organizacji jak: Babilon MMA, rosyjskie M-1 Challenge czy TFL, a mierzył się w nich z takimi nazwiskami jak choćby: Szymon Kołecki, Batraz Agnaev oraz Michał Oleksiejczuk.

Gala FEN 31 odbędzie się 28 listopada w Łodzi. Walką wieczoru będzie starcie rewanżowe o pas mistrzowski kategorii piórkowej pomiędzy aktualnym mistrzem organizacji Babilon MMA i Fight Exclusive Night Danielem Rutkowskim a byłm championem FEN-u Adrianem Zielińskim. Wydarzenie transmitowane będzie w systemie PPV.