TRENER DEXTERS TEAM PODSUMOWUJE MLJJ  DEXTERS CUP W NOWYM SĄCZU

W minioną sobotę w Nowym Sączu odbyła się pierwsza edycja Małopolskiej Ligii Ju-Jitsu - Dexters Cup. O pierwszym historycznym wydarzeniu Ju Jitsu w Nowym Sączu porozmawialiśmy z trenerem klubu Dexters Team, Damianem Krawczykiem.

Skąd pomysł zorganizowania Małopolskiej Ligii Ju-Jitsu - Dexters Cup?

Jako klub Dexters Team prowadzimy już od dawna treningi Ju Jitsu dla dzieci, więc przyszedł pomysł organizacji zawodów. Omówiliśmy temat z  Marcinem Dudkiem, członkiem zarządu  Małopolskiego Związku Ju Jitsu i doszło do współpracy. Liga miała odbyć się w  maju ale z powodów panujących zakazów, została przełożona.

źródło: https://www.facebook.com/malopolskizwiazekjujitsu

Jak Pan podsumowuje sobotnie wydarzenie?

Jako współorganizatorzy jesteśmy bardzo zadowoleni. Była to pierwsza edycja Małopolskiej Ligi JJ, a zarazem pierwsze historyczne zawody Ju Jitsu w Nowym Sączu. Udział wzięło blisko 150 zawodników i zawodniczek w wieku od 5 do 15 lat z 13 klubów z całej Polski. Stoczonych zostało 209 walk. Jedynie czego brakowało to kibiców na trybunach. Muszę zaznaczyć, że cała impreza nie odbyłaby się, gdybym nie wsparcie Małopolskiego Urzędu Marszałkowskiego.

źródło: https://www.facebook.com/malopolskizwiazekjujitsu

Czy możemy spodziewać się kolejnych edycji?

Kolejna edycja już 12 grudnia w Krakowie - Małopolska Liga Ju-Jitsu  - Cracow Cup. Do Nowego Sącza wrócimy na początku nowego roku. W 2021 są planowe 4 bądź 5 edycji w Małopolsce.

Podsumowując, w klasyfikacji drużynowej zwyciężył krakowski klub sportów walki Grappling Kraków z dorobkiem 11 złotych medali oraz 9 srebrnych i brązowych.  Na drugim miejscu uplasował się Klub FightSports ze Stalowej Woli, który na swoim koncie ma 11 złotych medali, 4 medali srebnych i 6 brązowych. Gospodarze z klubu Dexters Team Nowy Sącz zdobyli 7  złotych medali, jedno srebro i 3 medale brązowe.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.