KSW 57: TYPOWANIE

Już w sobotni wieczór odbędzie się gala KSW 57, w której zobaczymy aż trzy pojedynki mistrzowskie. W walce wieczoru aktualny mistrz kategorii ciężkiej zmierzy się z przeżywającym drugą młodość Michałem Kitą. Ponadto starcia o wakujący pas w dywizji lekkiej między Romanem Szymańskim oraz Marianem Ziółkowskim i dywizji koguciej między mistrzem Antun Raciciem i Bruno Santosem.

Walka wieczoru:

Phil de Fries vs Michał Kita

Czuję, że w tym pojedynku będziemy świadkami niespodzianki. Prezentujący się imponująco w ostatnich starciach Kita ma wystarczającą dobre zapasy i mocną stójkę, by zastopować Anglika. Oczywiście biorąc pod uwagę przebieg ostatnich walk mistrza, nie trudno wyobrazić sobie, że jest on w stanie zamęczyć Masakrę w parterze. Myślę jednak, że Michał ustrzeli De Friesa i zepchnie go z tronu dywizji ciężkiej.

Typ: Michał Kita przez KO/TKO w drugiej rundzie

Roman Szymański vs Marian Ziółkowski

Odkąd Mateusz Gamrot zwakował pas mistrzowski, wyścig o tytuł w lekkiej zaczął się na nowo. Można się zastanawiać nad tym, czy akurat Roman Szymański powinien znaleźć się w pozycji pretendenta, natomiast jednego możemy być pewni - szykuje się niesamowite starcie. Więcej atutów, by wygrać tę walkę ma Ziółkowski i biorąc pod uwagę jego fight iq powinien je wykorzystać. Spodziewam się, że Szymański nie da łatwo za wygraną, jednak Golden Boy zgarnie w tym pojedynku pas, wygrywając w każdej płaszczyźnie.

Typ: Marian Ziółkowski przez decyzję jednogłośną

Artur Sowiński vs Borys Mańkowski

Równie dobrze i ten pojedynek mógłby wyłonić nowego mistrza kategorii lekkiej. Zdecydowanie jedno z najciekawszych zestawień na tej karcie. Mańkowski udanie zadebiutował w lekkiej, pokonując Marcina Wrzoska, zaś Sowiński w ostatnich pojedynkach prezentuje się naprawdę imponująco i odprawia rywali przed czasem. Borys jest bardziej atletyczny, szybszy i ma lepsze zapasy, zaś Kornik ma nokautujący cios i lepsze warunki fizyczne. Myślę, że ta walka rozegra się na pełnym dystansie i będziemy świadkami MMA na najwyższym poziomie, a o zwycięstwie będą decydowały detale. Mańkowski powinien przeważyć szalę zwycięstwa na swoją stronę, używając zapasów i przewagi siły fizycznej.

Typ: Borys Mańkowski przez decyzję jednogłośną

Antun Racić vs Bruno Santos

Dominator wagi koguciej w KSW Antun Racić ma przed sobą trudne zadanie w postaci młodego, perspektywicznego Brazylijczyka. Doświadczenie aktualnego mistrza powinno jednak odegrać dużą rolę w tym starciu i nie bez problemów, ale ostatecznie powinien on zwyciężyć. Santos nie walczył w swojej karierze na dystansie pięciu rund i jest naturalnym muszym, więc i siła fizyczna będzie po stronie Chorwata. Nie spodziewam się w tym pojedynku niespodzianki i myślę, że pas nie zmieni właściciela.

Typ: Antun Racić przez decyzję jednogłośną

Cezary Kęsik vs Abus Magomedow

Typ: Abus Magomedov przez decyzję jednogłośną

Tomasz Drwal vs Patrik Kincl

Typ: Patrik Kincl przez TKO w drugiej rundzie

Kacper Koziorzębski vs Marcin Krakowiak

Typ: Kacper Koziorzębski przez decyzję jednogłośną

Albert Odzimkowski vs Christian Eckerlin

Typ: Albert Odzimkowski TKO w pierwszej rundzie

 

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.