UFC: BŁACHOWICZ Z ADESANYĄ W MARCU?

Redakcja, Informacja własna

2020-12-22

Nie ustają spekulacje na temat walki dwóch mistrzów UFC, Jana Błachowicza z Israelem Adesanyą. Dana White oficjalnie potwierdził, że jest zainteresowany takim zestawieniem, a dziennikarz Ariel Helwani donosi, że do walki dojdzie w marcu przyszłego roku, na jednej z numerowanych gal federacji.

O walce spekuluje się już długo, ponad dwa miesiące temu Polak oznajmił, że na poważnie bierze możliwość takiego starcia.

- Walka z Adesanyą bardzo mi pasuje. Po prostu wyślę go z powrotem do kategorii średniej. Mimo że to mega zawodnik, mega sportowiec i mistrz wagi średniej, to i tak odbiłby się od ściany i wrócił tam z powrotem. Zobaczymy jak się to wszystko rozwinie, ale nadal sądzę, że najbardziej realny pojedynek to będzie zwycięzca walki Teixeira - Santos i to będzie mój kolejny rywal, ale czekamy na rozwój sytuacji - dodał Błachowicz w rozmowie z Polsatem Sport.

Jan Błachowicz niedawno został wybrany do pierwszej piętnastki sportowców nominowanych w 86. Plebiscycie „Przeglądu Sportowe” na Najlepszego Sportowca Polski.