JAN BŁACHOWICZ 7. NAJLEPSZYM SPORTOWCEM 2020 ROKU

Redakcja, Informacja własna

2021-01-10

Już jak co roku miał miejsce Plebiscyt Przeglądu Sportowego na Najlepszego Sportowca Polski. Po kapitalnych podbojach Jana Błachowicza (27-8-0) w 2020 roku nie mogło go zabraknąć w tym zestawieniu. Mistrz UFC wagi półciężkiej zajął siódme miejsce w zestawieniu.

Trzeba przyznać, że 2020 rok dla "Cieszyńskiego Księcia" był jak najbardziej udany. Mimo że 37-latek stoczył tylko dwie walki, to śmiało można mówić, że były one jak najbardziej udane. Najpierw w połowie lutego pokonał Coreya Andersona, którego znokautował już w pierwszej rundzie prawym sierpowym. Tym samym Błachowicz zyskał prawo walki o pas kategorii półciężkiej. 27 września to data, którą bezsprzecznie zapamiętamy. To właśnie wtedy Polak wywalczył pas pokonując Dominicka Reyesa.

Pierwszą i miejmy nadzieję nie ostatnią okazją do obrony pasa przez Janka będzie pojedynek z nigeryjskim Israelem Adesanyą (20-0-0), który jest niepokonany. Jedno jest pewne - łatwo nie będzie!

Wiele osób także dyskutuje na temat pozycji zajętej przez fajtera znad Wisły, przy okazji stwierdzając, że Błachowicz mimo wszystko powinien zająć wyższą lokatę. Czy rzeczywiście powinno tak być? Na to pytanie każdy powinien odpowiedzieć sobie sam. 

Wyniki 86. Plebiscytu Przeglądu Sportowego na Najlepszego Sportowca Polski prezentują się następująco:

1. Robert Lewandowski
2. Iga Świątek
3. Kamil Stoch
4. Kajtean Kajetanowicz
5. Bartosz Zmarzlik
6. Natalia Maliszewska
7. Jan Błachowicz
8. Wilfredo León
9. Katarzyna Niewiadoma
10. Dawid Kubacki