KHAMZAT CHIMAEV OGŁOSIŁ WZNOWIENIE KARIERY

Jacek Okniński, Twitter

2021-03-24

Khamzat Chimaev mógł zaliczyć poprzedni rok do udanych. Zawodnik wagi średniej w przeciągu dwóch miesięcy zdążył odnieść trzy zwycięstwa, tym samym zajmując wysokie miejsce w rankingu organizacji UFC. Czeczen wydawał się niepowstrzymany, ale tylko do czasu. Na poczatku miesiąca umieścił w mediach społecznościowych wpis sugerujący zakończenie kariery:


To już chyba koniec. Wiem, że nie zdobyłem pasa, ale są rzeczy ważniejsze w życiu. Możecie być na mnie wściekli, ale moje ciało i serce dają mi wyraźne znaki. 

Doniesienia o ciężkim stanie zdrowia zawodnika potwierdził jego menadżer, mimo to szef UFC, Dana White, podszedł do całej sprawy z rezerwą. Jego zdaniem Chimaev dał ponieśc się emocjom i nie ma co mówić o ewentualnym zakończeniu kariery. Jakby tego było mało, głos w sprawie zabrał sam przywódca Czeczenii, Ramzn Kadyrov, który napisał na mediach społecznościowych:

   

Powiedziałem mu, że sprawił przykrość całemu narodowi czeczeńskiemu. Przypomniałem też, że jest inspiracją dla naszej młodzieży, która wiaże z jego sukcesami swoje nadzieje i aspiracje. 

Widocznie rozmowa z przywódcą swego kraju przyniosła pozytywne skutki, gdyż Khamzat za pośrednictwem tych samych mediów społecznościowych ogłosił wznowienie swej kariery, obiecuąjąc pokonanie każdego, kto stanie na jego drodze. Na razie nie wiadomo, kiedy ponownie miałby przekroczyć próg ośmiokątnej klatki UFC, ale osoby z jego sztabu trenerskiego prognozują jego pełny powrót do zdrowia w okolicach czerwca.