TOKIO 2020: MAMY BRĄZ W ZAPASACH KLASYCZNYCH!!

Polskie sporty walki wreszcie doczekały się medalu na trwających Igrzyskach Olimpijskich Tokio 2020. Tadeusz Michalik wywalczył brązowy medal w kategorii 97kg. Nasz zawodnik rozprawił się z Węgrem Alexem Gergo Szeko błyskawicznie, bo na tablicy było 10:0 i koniec walki zaledwie po minucie i kilku sekundach. Węgier został ukarany za pasywność, a Michalik nie wypuścił już tej szansy z rąk.

Tadeusz Michalik - radość na lotnisku Okęcie

Tadeusz Michalik duma ze zwycięstwa na IO 202 Tokio zapasy

Tadeusz Michalik z medalem Igrzysk Olimpijskich 202 0zapasy

Tadeusz Michalik z medalem Igrzysk Olimpijskich 2020 Tokyo

Każdy w Polsce chyba już wie, że siostra Tadeusza, czyli Monika Michalik, na Igrzyskach Olimpijskich 2016 w Rio de Janeiro zdobyła brązowy medal w kategorii do 63 kg w stylu wolnym. Mamy więc niesamowitą rodzinną historię.

 

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: leszekd
Data: 04-08-2021 19:34:52 
Co za miłe zaskoczenie! Wreszcie - jak ja czekałem na ten sukces, na tą prawdziwą radość dziękującą za słuszne wyrzeczenia i treningi. Ten medal jest dla NAS wszystkich, a dla mnie szczególnie, bo to moje pierwsze zetknięcie ze sportami walki - to właśnie ZAPASY. Fascynacja i wzór Pana Suprona - młodego zawodnika. Jeszcze raz BAAARDZO Dziękuję. Radość zwycięstwa, radość medalu. Jestem dumny z zapaśników. Wielki prezent IO 2020.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.