KSW 63: PAWEŁ PAWLAK WYPUNKTOWAŁ JANIKOWSKIEGO

Drugą walką wieczoru gali KSW 63 było starcie Damiana Janikowskiego, brązowego medalisty igrzysk olimpijskich w Londynie w zapasach z mistrzem organizacji Babilon MMA, Pawłem Pawlakiem.  

Obaj zawodnicy postawili na wymiany stójkowe i w tej płaszczyźnie szukali swojej szansy na wygraną. Pawlak starał się trzymać rywala na dystans atakując go precyzyjnymi ciosami i kopnięciami, a Janikowski szukał szansy w szybkich, mocnych atakach.

W drugiej odsłonie walki Paweł Pawlak od początku dobrze kontrolował bój w stójce. W pewnej chwili walka trafiła jednak do parteru, gdzie Paweł dalej inicjował ataki. Pojedynek ostatecznie wrócił do stójki, w której Janikowski trafił mocnym prawym. Paweł szybko zrewanżował się Damianowi kilkoma ciosami, a pod koniec rundy Damian wszedł w klincz i obalił Pawlaka.

Trzecia odsłona rozpoczęła się podobnie jak poprzednie rundy, ale w pewnej chwili Damian przyspieszył i przeszedł do klinczu. Starcie wróciło jednak do stójki, ale po kilku atakach Pawlaka Janikowski obalił. Pawłowi udało się wstać, znalazł się jednak w klinczu pod siatką. W końcu rozerwał uchwyt Damiana i panowie znowu zaczęli wymieniać się ciosami i kopnięciami. Damian próbował jeszcze obalać i w ostatniej minucie przeniósł walkę na matę. Paweł ponownie szybko wstał, ale pod koniec rundy Janikowski jeszcze raz obalił.

Ostatecznie walka rozegrała się na pełnym dystansie, a sędziowie zwycięzcą wskazali Pawła Pawlaka.

Wynik: Paweł Pawlak pokonał Damiana Janikowskiego przez jednogłośną decyzję (3 x 30-27).

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.