SUKCESY POLSKIEJ REPREZENTACJI W KICKBOXINGU

Redakcja, Informacja własna

2022-11-30

Mistrzostwa Europy Seniorów w Kickboxingu przeszły już do historii. Od 11.11 nasi kadrowicze przebywali w tureckim mieście Antalya na najważniejszej imprezie w roku- Mistrzostwach Europy. Polskich reprezentantów można było zobaczyć w takich formułach jak: pointfighting, light contact, kick light, full contact, low kick oraz K-1. Polacy pokazali się z bardzo dobrej strony. Worek medali wrócił do kraju.

Kadra Polski uplasowała się na 5 miejscu na 36 państw w klasyfikacji ogólnej. Łącznie udało się wywalczyć 36 medali. W tym 7 złotych, 12 srebrnych i 17 brązowych.

Szczególne wyróżnienie należy się Mistrzom Europy. W formule light contact złotym medalistą został Adrian Durma, któremu po 12 latach udało się osiągnąć swój wymarzony cel. W formule kick light złote krążki udało się zdobyć dwóm zawodnikom: Michałowi Grzesiakowi oraz Rafałowi Gąszczakowi.

Iwona Nieroda-Zdziebko po bardzo dobrze taktycznie rozegranej walce finałowej pokonuje Finkę i zdobywa pewnie tytuł Mistrzyni Europy w formule K-1.Dużym sukcesem może pochwalić się również Martyna Kierczyńska, która zdominowała swoje przeciwniczki i również stanęła na najwyższym podium. W tej samej formule udało się jeszcze dwóm zawodnikom: Dolbień Bartosz wraca z tytułem Mistrza Europy, któy zdobywa złoty medal w bardzo mocno obstawionej kategorii wagowej oraz Robert Dochód, który w piękny sposób pokonał swoich przeciwników.

Wyniki ogólne:

W formule pointfighting udało się wywalczyć 2 medale: srebrny przez Malwinę Strzelecką oraz brązowy przez Krystiana Bisia.

W light contacie reprezentanci zaprezentowali się również bardzo dobrze. Srebrnymi medalistami zostało małżeństwo Słodkowski Bartosz oraz Karolina. Natomiast brązowy krążek przywieźli: Zawiślak Oskar, Kołakowski Piotr, Buschak Roman, Chmera Filip.

W kick lighcie udało się zdobyć jeszcze dwa brązowe miejsca, dzięki: Lasek Arkadiusz i Stenka Paulina.

W formule full contact srebrne medale osiągnęli: Walczak Kacper,Stawirej Aleksander, Mądraszewska Aleksandra, Saczuk Paulina, Kauch Ewa, a brązowe medale zdobyli: Pokusa Jakub, Kaczmarek Karol i Stasiuk Julia.

Kadra Low kick wywalczyła srebrne medale, za pomocą: Grzęda Dominik,Nalepka Barbara, a brązowe: Sabaciński Andrzej i Cymerman Amelia.

Zawodnicy formuły K-1 zdobywają dodatkowo srebrne krążki, dzięki: Dychała Kamil, Niewiadomska Aleksandra ,brązowe: Rozkosz Krystain, Lach Mariusz, Tyminski Jakub, Chylińska Dominika, Janikowska Marta.

Dodatkowo nasz kraj reprezentowało siedmioro sędziów: Agnieszka Turchan, Cecylia Pudlicka, Arleta Oleksy, Krzysztof Żychliński, Ryszard Zawistowski, Janusz Wielgorz i Krzysztof Kasperski.