FIGHT CARD #8 - PATRYK JAMIŃSKI, MICHAŁ BĄBOS

Zapraszamy was na ósmy odcinek naszego Magazynu Sportów Walki 'Fight Card'. Tym razem w restauracji Bierhalle we Wrocławiu, gośćmi Anny Kalinowicz byli trener judo Patryk Jamiński, oraz nasz jedyny medalista The World Games 2017 w karate WKF Michał Bąbos. To co łączy obydwu sportowców to fakt, że pracują oni trenując dzieci. Było ciekawie, posłuchajcie sami. [Czytaj więcej]

MŚ JUDO: DOBRE NASTROJE POLAKÓW PRZED STARTEM

Sporty chwytane - Judo

Pierwszy dzień Mistrzostw Świata za nami. Dziś na węgierskim tatami startowali zawodnicy z kat. -60kg oraz 48kg. W rywalizacji męskiej pierwsze miejsce zajął Japończyk Naohisa Takato, aktualnie zajmuje on 2 miejsce w światowym rankingu judo. W finale walczył z Orkhanem Safarovem, z którym w 3:20 minucie wygrał na ippon. W rywalizacji kobiet pierwsze miejsce zajęła także Japonia  Funa Tonaki. Japonka w finale wygrała z zawodniczką z Mongolii Urantsetseg Munkhbat. [Czytaj więcej]

IJF ZNÓW ATAKUJE ŚWIAT MMA I BOKSU

Nie brakuje krytyków walki Conora McGregora z Floydem Mayweatherem, a zwłaszcza tezy, że obydwaj są jednymi z najbardziej dominujących fighterów w historii. Nie zgadza się z tym IJF czyli Międzynarodowa Federacja Judo, która zaproponowała to miano legendarnemu Francuzowi, Teddyemu Rinerowi. [Czytaj więcej]

MISTRZ OLIMPIJSKI JUDO ARESZTOWANY ZA PEDOFILIĘ

Dwukrotny mistrz olimpijski w Judo, Peter Seisenbacher został aresztowany w Kijowie pod zarzutem napaści seksualnej. Były judoka miał molestować dzieci, którymi miał opiekować się jako trener w Austrii. Właśnie z Wiednia wysłano za nim list gończy i w ostatnich dniach został aresztowany przez ukraińską policję. [Czytaj więcej]

MALWINA MILECKA - POLSKIE JUDO W IRLANDII

Malwina Milecka jest zawodniczką Judo, która trenuje w Irlandii Północnej, jednak z powodzeniem reprezentuje polskie barwy na arenie międzynarodowej. Mieszkająca na wyspach, a pochodząca z Koszalina zawodniczka ostatnio odniosła wielki sukces na mistrzostwach Europy weteranów, na których wywalczyła brązowy medal. Apetyt rośnie jednak w miarę jedzenia i Malwina ma chrapkę na podium mistrzostw świata. Z polską Judoczką porozmawialiśmy o początkach fascynacji tym sportem, niekończącym się procesem nauki Judo oraz o zmianach, jakie miały miejsce w zasadach tego sportu. [Czytaj więcej]

MEDALE POLAKÓW NA PUCHARZE EUROPY

Piotr Kuczera (-90kg) i Kamil Grabowski (+100kg) zdobyli brązowe medale w Pucharze Europy w niemieckim Saarbr�cken. Piąte miejsce zajął Maciej Sarnacki (+100kg). W walkach o brąz Piotr Kuczera wygrał przed czasem z byłym Wicemistrzem Świata Węgrem Krisztianem Tothem, a Kamil Grabowski z Maciejem Sarnackim. [Czytaj więcej]

KRZYSZTOF CZUPRYNA MISTRZEM EUROPY

Krzysztof Czupryna (-66kg) z Kejza Team Rybnik zdobył złoty medal w kategorii M4, a brązowe medale wywalczyli Artur Cyman (-90kg) i Jacek Gemza (-100kg) w M6 w rozgrywanych w Zagrzebiu Mistrzostwach Europy Weteranów. Sebastian Laskowski, który wywalczył srebro i zdobywczyni brązowego krążka Malwina Milecka dołączyli do grona polskich medalistów drugiego dnia zawodów. [Czytaj więcej]

BEATA PACUT: WRACAM W SZCZĘŚLIWE MIEJSCE

W najbliższą sobotę i niedzielę reprezentanci Polski walczyć będą w zawodach European Open w Bukareszcie. W 2014 roku w finale Mistrzostw Europy Juniorek w tym mieście była Beata Pacut (-78kg). - Miejmy nadzieje, że stolica Rumunii znów będzie dla mnie miejscem szczęśliwym. Na pewno obsada turnieju nie jest słaba, ale liczę, że dobrze powalczę - mówi zawodniczka GKS Czarni Bytom, która przed 3 laty zdobyła srebro MEJ. [Czytaj więcej]