ME JUDO: SREBRNY MEDAL DRUŻYNOWY POLEK

Sporty chwytane - Judo

W ostatni dzień odbywających się w Warszawie Mistrzostwach Europy Seniorów i Seniorek w judo, nasze dziewczyny wywalczyły srebrny, i niestety tylko jedyny medal na tym turnieju. W starciu finałowym z Francją Polski wystąpiły w składzie Karolina Pieńkowska (52 kg), Julia Kowalczyk (57 kg), Karolina Tałach (63 kg), Sandra Lickun (70 kg) i Anna Załęczna (78 kg). Niestety wszystkie walki nasze zawodniczki przegrały, ale trzeba też zaznaczyć, że rywalki były bardzo utytułowane, wśród nich były aż trzy indywidualne mistrzyni tych zawodów. [Czytaj więcej]

ME JUDO: MACIEJ SARNACKI BLISKI MEDALU

Trzeci dzień trwających na warszawskim Torwarze mistrzostw Europy w judo także zakończył się dla nas bez zdobyczy medalowych. Najbliższy szczęścia był walczący w dywizji królewskiej Maciej Sarnacki. W walce półfinałowej Polak uległ utytułowanemu Gruzinowi Adamowi Okruaszwilemu, natomiast w walce o brązowy krążek przegrał z Czechem Lukasem Krpalkiem, który na swoim koncie ma tytuł mistrza olimpijskiego. [Czytaj więcej]

II JUDO LEGIA CUP 2017

W weekend 1-2 kwietnia na warszawskim Bemowie odbył się II Judo Legia Cup 2017. Przez dwa dni walki toczyły się na aż ośmiu matach, a na listach startowych pojawiło się ponad tysiąc młodych zawodników z całej Polski. Dodatkowo w turnieju organizowanym przez Judo Legia Warszawa rywalizowali dorośli  mastersi i amatorzy. W tej kategorii pojedynki toczyło ponad 60 zawodników, również z zagranicy. [Czytaj więcej]

TRZY MEDALE POLSKICH JUDOCZEK W PRADZE

Nasze panie walczył w Pradze w Pucharze Europy, wywalczyły trzy medale, każdy w innym kolorze. Złoto zdobyła walcząca w dywizji do 57kg Anna Borowska. Ze srebrem do domu wróci walcząca w kategorii do 78kg Beata Pacut, a z brązowym krążkiem walcząca w dywizji do 63kg Agata Ozdoba. [Czytaj więcej]

ARLETA PODOLAK: CAŁĄ SWOJĄ UWAGĘ POŚWIĘCAM JUDO

Podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro Arleta Podolak odpadła w pierwszej walce z Chen- Ling Lien. W wywiadzie zawodniczka opowiada m.in. jak rozpoczęła jej się przygoda z judo, co trenuje oprócz tego, co jest jej marzeniem oraz jak zapatruje się na propozycję walki z MMA. [Czytaj więcej]

MEMORIAŁ JIGORO KANO W POZNANIU

VIII Memoriał im. Jigoro Kano w Judo to jeden z większych turniej Judo w Polsce dla dzieci i młodzieży w wieku 717 lat. Współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, Miasto Luboń, Urząd Marszałkowski Wielkopolski, Szkolny Związek Sportowy 'Wielkopolska'. Rozgrywany nowoczesnej Hali sportowej gdzie będzie przygotowane 8 pól walk dla judoków. [Czytaj więcej]

RIO 2016: ARLETA PODOLAK PRZEGRAŁA PIERWSZĄ WALKĘ

Walcząca w kategorii do 57 kg Arleta Podolak uległa Chen-Ling Lien. Aby rozstrzygnąć tą zaciętą rywalizację potrzebna była dogrywka, w której reprezentantka Tajwanu pokazała, że ma więcej sił i zwyciężyła przez poddanie. Polka ma jeszcze ewentualne szanse wystąpić w repasażach, jest jednak zdana na łaskę swojej pogromczyni i wyniku jej kolejnych walk. [Czytaj więcej]

RIO 2016: PAWEŁ NASTULA POMAGAŁ KATARZYNIE KŁYS

Jak informuje judoinfo.pl Katarzyna Kłys, która przygotowuje się do Igrzysk Olimpijski w Rio w Giżycku, otrzymała pomoc ze strony naszego medalisty olimpijskiego Pawła Nastuli. Legendarny judoka spędził ostatni tydzień w Giżycku, gdzie wspólnie z trenerem Arturem Kłysem szlifowali formę naszej czołowej judoczki. [Czytaj więcej]

JUDO: W RIO WYSTĄPI CZTERECH NASZYCH REPREZENTANTÓW

Dwuletnie kwalifikacje olimpijskie w judo dobiegły końca, oficjalnego potwierdzenia jeszcze nie ma, poznamy je dopiero 10 czerwca, jednak już teraz  z dużą pewnością  stwierdzić można, że awans na igrzyska w Rio wywalczyli: Katarzyna Kłys (-70 kg), Daria Pogorzelec (-78 kg), Maciej Sarnacki (+100 kg) oraz Arleta Podolak (-57 kg). [Czytaj więcej]

TURNIEJ JUDO W WARSZAWIE

Krzysztof Wiłkomirski wraz ze swoim klubem Judo Legia Warszawa, już 2 i 3 kwietnia zorganizuje Wiosenny Turniej Pierwszego Kroku. Zawody odbędą się w hali OSiR BEMOWO, przy ul. Obrońców Tobruku 40. Klub działa na terenie całej Warszawy, prowadząc stałe zajęcia w pięciu lokalizacjach na Ursynowie, Mokotowie i Pradze Południe. Łącznie w klubie trenuje ponad 500 dzieci w wieku od lat 4 do 15 lat. [Czytaj więcej]