WYWIAD Z ROGERIO NOGUEIRĄ

Brazylijczyk Antonio Rogerio Nogueira (18-3) w debiucie  w UFC znokautował w pierwszej rundzie rodaka Luiza Cane. Brat bliźniak Minotauro w następnej walce miał zmierzyć sie z Brandonem Verą, ale kontuzja wyeliminowała go z tego pojedynku. Obecnie Rogerio przebywa w Brazylii, gdzie przebiega jego rehabilitacja, ale już w lutym musi powrócić do USA, by pomóc Rodrigo przygotować się do walki z Velasquezem. Magazyn Tatame przeprowadził wywiad z zawodnikiem.

Kontuzja stopy i dłoni wyeliminowała Cię z twojej drugiej walki w UFC? Jak rekonwalescencja?
Przede wszystkim katuje się fizjoterapią. Stan mojej stopy się poprawia. W zeszłym tygodniu zacząłem trenować. Czuje się już znacznie pewniej. Po wygranej w debiucie miałem walczyć z Verą ale moja stopa nie miała czasu by odpocząć i moja kontuzja się pogłębiła. Nie miałem czasu na regenerację. Teraz wróciłem do treningów. Już nie biegam tyle co wcześniej, bardziej skupiam się na mięśniach. W następnym miesiącu bnędę miał już ustawioną walkę.

 

Wiesz kiedy wracasz do oktagonu?
W tym tygodniu będę już coś wiedział. Strasznie czekam na swoją drugą walkę w UFC. Jeśli Bóg pozwoli to wrócę w Marcu lub w kwietniu. Nie mam pojęcia z kim się zmierzę, mimo, że wielu fighterów jest kontuzjowanych.

 

Po zwycięstwie nad Cane stałeś się zawodnikiem z czołowej 10 kategorii półciężkiej. Gdybyś mógł wybrać, to wziąłbyś kogoś, kto jest wyżej w rankingach niż Vera?
Obecnie myślę, że każda walka jest inna a Brandon to zawodnik, który jest blisko walki o pas i ma uznane w nazwisko w Stanach. Zawsze dawał dobre walki, znokautował Franka Mira i dawał świetne nokauty. Vera jest świetny technicznie. Widziałem jego osobisty trening w jego gymie i uważam, ze będzie to dobra walka by wypromować moje nazwisko.

 

W tej chwili Lyoto ma pas. Masz szanse walczyć o pas jeszcze w tym roku?
Jeszcze dużo walk przede mną. Dużo zależy od UFC, bo my nie prosimy ich o walki. To oni je ustalają.

 

Jak trenuje się z Andersonem Silvą?
Bardzo dobrze, jest bardzo silny, zawsze potrafi nasz zaskoczyć swoją szybkością. Jest po prostu świetny i niedawno rozpoczął treningi po kontuzji.

 

Trenowałeś z Belfortem w BTt a teraz z Pająkiem. Obaj zmierzą się w Abu Dhabi. Czego oczekujesz po ich walce?
Trudne pytanie. Myślę, że to będzie dobra walka. Obaj są ekspertami w MMA i zdecydowanie to będzie wielka walka.

 

Twój brat jest już w Sand Diego. Czy pojedziesz do niego by pomóc mu w przygotowaniach do walki z Velasquezem?
Tak. W lutym jadę by z nim sparować! Kiedy wyjeżdżałem do Brazylii było ok, wpadł w swój rytm i trenował dużo zapasów z ludźmi od Marka Munoza, bardzo dobrzy zapaśnicy. Parter trenuje z Allanem Goesem. Rodrigo jest bardzo skoncentrowany na przygotowaniu fizycznym. Przestrzega diety i waży tyle co w walce z Randy'm, szybciej się porusza. Wierzę, że ogromne doświadczenie Rodrigo pomoże mu pokonać Velasqueza.

 

Czy jest już strategia dla Minotauro?
Myślę, że Rodrigo da radę utrzymać walkę w stójce. Jest bardziej doświadczony i twardszy. Swoje walki od wielu lat toczy poza ojczyzną. Jeśli będzie boksował to Rodrigo wygra. Velasquez raczej będzie chciał sprowadzić go na ziemię. Rodrigo ma o wiele lepszy boks.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.