MIĘDZYNARODOWY PUCHAR POLSKI W KICK-BOXINGU

W dniach 23-25 kwietnia w Węgrowie odbył się międzynarodowy Puchar Polski w kickboxingu. Zgłosiło się ponad 160 zawodników i zawodniczek. Białostoczan jak zwykle reprezentował klub „HUMAN”, który wystawił w turnieju  sześciu zawodników. Podlasianie zdobyli 5 medali brązowych i jedno złoto. Puchar Polski zdobył  zaledwie siedemnastoletni bardzo utalentowany zawodnik, Maciej Grzegorzewski (63.5 kg). Dwie walki: półfinałową i finałową skończył przed czasem co świadczy o bardzo dobrym przygotowaniu  i już niemałych umiejętnościach tego zawodnika. Pochwalić ma się także czym Dawid Zagórski, który w kat. 75 kg  stoczył trzy pojedynki. W pierwszym pokonał zawodnika z Częstochowy, Jarosława Grabarczyka  przed czasem. Następnie zmierzył się z Litwinem, Robertasem Grazinskasem, który rozbity nie dał rady kontynuować walki w drugiej rundzie. Z kolei w trzecim pojedynku zmierzył się z wielokrotnym Mistrzem Polski i zdobywcą tytułu Zawodowego Mistrza Europy full contact, Przemysławem Ziemnickim. Zagórski od pierwszej rundy ruszył na swojego rywala zasypując go gradem ciosów, zgodnie z taktyką ustaloną przez trenera przed walką. Zawodnik z Białegostoku poważnie obił udo przeciwnikowi low-kickami tak, że ten stracił swój główny walor jakim była sprawna praca na nogach. Walka była bardzo zacięta  od początku do samego końca. Werdyktem 2:1 zwyciężył Ziemnicki, co niekoniecznie podobało się publiczności. Pozostali zawodnicy  którzy stanęli na podium to: Krzysztof Swiętochowski (63.5 kg), Konrad Szymanowski (57 kg) oraz Seweryn Szczepankowski (74 kg i 79 kg). W rozwinięciu kilka zdjęc z zawodów.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English