GOSOKU-RYU

Nazwa stylu: GOSOKU-RYU (go-twardość, soku-szybkość, ryu- kierunek, ale i miękkość).

Twórca stylu: Takayuki Kobuto 

 

Interpretacja godła: W górnej części są trzy znaki kanji: BU - wojenna (bojowa); TOKU - cnota; KAN - dom, świątynia; BUTOKUKAN - Świątynia Cnót Wojennych. Znaki kanji w dolnym pasie tworzą napis: sekaino karate-do - światowa droga karate.

Kihon: twórcy stylu udało się połączyć dwa z pozoru przeciwstawne kierunki okinawskiego karate: shorei-ryu i shorin-ryu; cechuje się szybkimi, zwinnymi, ale jednocześnie pełnymi siły ruchami; obok tradycyjnych technik (opartych gł. na Shotokan) są tu również nowoczesne sposoby samoobrony; adepci poznają podstawy tradycyjnych stylów, nowoczesnej samoobrony, walki staro japońska bronią, a na koniec zindywidualizowane techniki Gosoku-ryu; techniki cechują się przenikającymi się: siłą i szybkością, obroną i nieustannym atakiem, tradycją i nowoczesnością; pozycje są stosunkowo wysokie, wzorowane na Shorin-ryu

Kata: są trudniejsze od typowych kata Shotokanu, bardziej rytmiczne i w założeniu zawierają sekwencje walki takiej, z jaką możemy zetknąć się obecnie.

Kumite: Można zauważyć dużą ilość stosowanych w walce podcięć i tendencję do twardych, dynamicznych ataków, połączonych z szybkim przejściem do przodu. W walce dąży się do zastosowania kończącego, decydującego uderzenia.

 

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: otke
Data: 23-06-2010 11:14:17 
jak ja bym chciał mieć to kończące uderzenie. ale w życiu to już tak bywa że tych uderzeń chyba jednak nie można sobie wyrobić. widziałem już różne rzeczy, karateka walił kantem dłoni w okolice szyli i krtani, 3 bramkarzy skakało typowi po głowie i dla urozmaicenia kopali go po jajach, a oni i tak wstawali. ale tak to czasem bywa, adrenalina, narkotyki, szajba i jest ciężko z nokautującym uderzeniem. Jedyne co chyba zawsze działa to duszenia.
ale podcięcia na ulicy się przydają.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.