KOLEJNY MEDAL DLA POLSKI

Piąty dzień zapaśniczych Mistrzostw Europy Juniorów i czwarty medal dla Polski - ponownie koloru brązowego. Po medalach wolniaka Roberta Barana, naszych zapaśniczek Moniki Kędrak i Katarzyny Krawczyk, dzisiaj na najniższym stopniu podium stanął przedstawiciel stylu klasycznego, Mateusz Wolny. Syn mistrza olimpijskiego z Atlanty, obecnego trenera kadry narodowej seniorów Ryszarda Wolnego, zaczął od zwycięstw nad Słowakiem i Chorwatem. W ćwierćfinale przegrał z Węgrem, późniejszym mistrzem Europy. W walce repasażowej Mateusz pokonał reprezentanta Niemiec, a pojedynku o brąz zawodnika z Armenii.

Jutro ostatni dzień mistrzostw w Samokov i rywalizacja czterech ostatnich reprezentantów Polski, przedstawicieli stylu klasycznego, prowadzonych przez innego mistrza olimpijskiego z Atlanty, Włodzimierza Zawadzkiego.

Przypominamy, że wczoraj trzeci i zarazem ostatni w swojej karierze medal Mistrzostw Europy Juniorek zdobyła Katarzyna Krawczyk - Nie jestem zadowolona ze swojego startu. Zdobywając w poprzednich latach dwa brązowe medale liczyłam na złoty medal na tych mistrzostwach lub chociaż na finał. Niestety, mimo mojej dobrej dyspozycji, jeden głupi błąd w półfinale w walce z Turczynką zaważył na mojej przegranej. Szkoda, że tak się stało, bo czułam się na siłach żeby wygrać te zawody. Bardzo chciałam zawalczyć w finale z Ukrainką, ale muszę się jedynie zadowolić kolejnym brązowym medalem - powiedziała wczoraj Katarzyna.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.