SHINYA AOKI VS. YOKTHAI SITHOAR

Podczas gali DEEP 50, do której dojdzie 24 października w Tokio dojdzie do pojedynku byłego boksera Yokthaia Sithoara i doświadczonego zawodnika MMA Shinya Aoki (25-5). Tą informację potwierdziła sama organizacja, dla której będzie to jubileuszowy 50. event, a na dodatek będziemy obchodzić 10. rocznicę jej istnienia na rynku.

Aoki swoją karierę zaczynał 7. lat temu, gdzie na gali DEEP pokonał Daia Okimura (0-1) przez poddanie w pierwszej rundzie.  W kwietniu spróbował swoich sił w Strikeforce, jednej z najlepszych federacji na świecie, lecz debiut nie poszedł po jego myśli i po 5. bardzo ciężkich rundach przegrał z Gilbertem Melendezem (18-2). Następnie wrócił do miejsca, gdzie pokazał się jako twardy zawodnik, wrócił do Japoni i właśnie w tym kraju kontynuuje karierę.

Sithoar to natomaist były bokser (bilans: 29-6-3, 18 KO), który walczył w kategorii super piórkowej z sukcesami, gdyż był posiadaczem pasa WBA, którego bronił przez 5. pojedynków. W dalszej karierze Tajlandczyk jakiegoś znaczącego sukcesu już nie odniósł, choć w 2000 roku stanął przed szansą ponownego wywalczenia wspomnainego trofeum, lecz przegrał i 4 lata później zakończył karierę.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.