FABER VS. JORGENSEN O TYTUŁ UFC WAGI KOGUCIEJ?

Walka o pas w kategorii koguciej federacji UFC, będzie dla Urijaha Fabera (24-4) walką życia. Jednak, aby ten tytuł zdobyć, będzie musiał najprawdopodobniej pokonać swojego starego przyjaciela.

Ostatnia gala WEC, odbędzie się 16 grudnia i jedną z walk wieczoru będzie pojedynek o mistrzostwo dywizji koguciej pomiędzy obecnym mistrzem Dominickiem Cruzem (16-1), a pretendentem do tytułu Scottem Jorgensenem (11-3). Przez wiele lat, Faber i Jorgensen byli bardzo dobrymi przyjaciółmi, często ze sobą także trenowali.

Faber nie chciałby walczyć ze swoim przyjacielem, jednak powiedział, że gdyby pas był u Jorgensena, chciałby go zdobyć. "Jest jedną z osób, którym doradzałem walki w MMA. Scotty i ja, byliśmy zawodnikami na różnych poziomach w Pac-10. On był w stanie Boise a ja w UC-Davis. Trenowaliśmy razem i wiem, że jest silny... bardzo silny i wolałbym walczyć z Dominickiem Cruzem, jednak walka ze Scottem byłaby bardzo ciekawa."

Faber wie, że walka z Jorgensenem na największej scenie z MMA oznacza honor i coś, czego oboje nie zapomną do końca życia. "Dla niego i dla mnie, walka o tytuł mistrza UFC, będzie niesamowita." powiedział Faber. "Stworzylibyśmy świetną walkę, a przed nią i po niej, uścisnęlibyśmy sobie dłonie." Aby na gali UFC, przyjaciele zawalczyli o tytuł, Jorgensen musi najpierw pokonać Cruza. "Myślę, że ma wielką szansę wygrać. Jeśli nie skrzyżujemy rękawic... tym lepiej dla mnie"

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.