Dzisiaj w jednym z tokijskich hoteli odbyła się konferencja prasowa z zawodnikami biorącymi udział w FieLDS K-1 WORLD GP 2010 FINAL. Przedstawiamy wam wypowiedzi Semmyego Schilta i Daniela Ghity.
Semmy Schilt
-Jaki jest teraz Twój stan?
SS: Czuję się dobrze.
-Co sądzisz o Kyotaro?
SS: Dobrze boksuje i dobrze się rusza. Ma również niezłe kopnięcia.
Organizacja UFC planuje na marzec przyszłego roku, aź cztery gale! Wszystko miałoby rozpocząć się galą UFC 128, jednakże koliguje to z datą UFC 129, która także ma się odbyć 19 marca. Pięć dni później zobaczymy UFC Fight Night 24, a już 30 marca będziemy mogli obejrzeć pierwszy odcinek trzynastego sezonu The Ultimate Fighter.
Gala, która ma mieć miejsce w Abu Dhabi, najprawdopodbniej odbędzie się tydzień wcześniej od UFC 129, czyli 12 marca. Walkami wieczoru na 128. gali Ultimate Fighting Championship mają być pojedynki: Mauricio Rua vs. Rashad Evans oraz Tito Ortiz vs. Antonio Regoerio Nogueira.
Kolejna walka w ten weekend to Nina
Ansaroff vs Carla Esparza na wspominanym już WINTER BRAWL.
Nina (1-0-0) zadebiutowała we wrześniu
tego roku, wygrywając przez decyzją z Catią Vitorią (2-2-0).
Walka z Carlą będzie jej drugą walką. A Esparza na pewno będzie
trudniejszą przeciwniczką.
Carla (3-1-0), była zapaśniczka, w zawodowym MMA walczy od lutego. Pierwsze trzy walki wygrała przed czasem, Karinie Hallinan i Lacey Schuckman założyła RNC. Cassie Trost w swojej debiutowej walce pokonała przez TKO w pierwszej rundzie. Do walki z Niną wraca po przegranej z legendarną Megumi Fujii na Bellator 24.
Były mistrz wagi lekkiej w federacji Strikeforce, Josh Thomson (18-3) na sylwestrowej gali Dynamite w Japoni zmierzy się z miejscowym zawodnikiem Tatsuya'em Kawajiri (26-6-2). Obaj podpisali już kontrakty na ten pojedynek, a dojdzie do niego dzięki umowie obu wspomnianych federacji, gdyż Thomson jest w dalszym ciągu fighterem Strikeforce. Oficjalna informacja o tym starciu ma zostać podana na dniach przez Fighting and Entertainment Group.
Thomson ostatni raz porażki doznał na ubiegłorocznej gali Strikeforce - Evolution, podczas której jego oprawcą okazał się Gilbert Mendelez (18-2). Następnie w czerwcu bierzącego roku pokonał przez poddanie Pata Healy'ego (25-17), a przed dwoma miesiącami rozprawił się przez decyzję sędziów z Gesiasem Cavalcante (15-4-1). Kawajiri natomaist w ostatnim, lipcowym pojedynku przegrywał z Shinya'em Aoki (26-5) przez poddanie w pierwszej rundzie, a w pięciu wcześniejszych walkach był niepokonany. Warto również dodać, że tak samo jak Thomson wygrał z Cavalcante przez decyzję.
Negocjacje między Strikeforce i M-1 Global dobiegają końca i możliwe jest, że Fedor Emelianenko (31-2) zawalczy na zbliżającym się dużymi krokami przyszłorocznym evencie Strikeforce, bo tą właśne galą interesuje się sam Fedor. Emelianenko ostatni raz walczył w czerwcu, kiedy Fabricio Werdum (14-4-1) zaszokował świat i Rosjanin musiał uznać wyższość rywala po zaledwie 69. sekundach. Jeżeli dojdzie do podpisania kontraktu możliwe jest, że współpraca między Strikeforce, a Emelianenko zostanie przedłużona.
- Wszystko, co mogę powiedzieć to to, że jesteśmy bliżej niż kiedykolwiek. Wierzę, że będzie walczył w pierwszym kwartale przyszłego roku. - powiedział Scott Coker.
W drugiej części wywiadów z zawodnikami sprzed FieLDS K-1 WORLD GP 2010 FINAL, przeprowadzonymi na konferencji prasowej, przedstawiamy Wam wypowiedzi Alistaira Overeem i Gokhana Saki.
Alistair Overeem
-Jak się teraz czujesz?
AO: Jestem sprawny w 100% lecz trochę głodny.
-Jak czujesz się po podróży?
AO: Przyjechałem wczoraj, ale wszystko jest w porządku.
Na konferencji prasowej w Toronto prezydent UFC, Dana White oświadczył, że jego organizacja wróci do wspomnianego miasta pod koniec kwietnia i zorganizuje w tej części Kanady galę. UFC 131 będzie pierwszym tego typu wydarzeniem w Ontario po tym jak w sierpniu zalegalizowano mieszane sztuki walki. Ten event odbędzie się dokładnie 30 kwietnia w hali Rogers Centre, która pomieści 69.000 osób - sprzedaż biletów rozpocznie się w styczniu.
- Kanadyjczycy wielokrotnie udowadniali, że kochają UFC. Fani z Ontario cierpliwie czekali i to im się opłaciło, gdyż to będzie największa gala MMA w historii Ameryki Północnej. Jestem podekscytowany! - powiedział White.
Pomimo osiągnięcia wyniku 7-1 w oktagonie UFC i 18-2 w klasyfikacji ogólnej, produkt AMA Fight Club Jim Miller (18-2), który odniósł jednogłośną wygraną nad niebezpiecznym Gleisonem Tibau (21-7) na UFC Fight Night 22 we wrześniu, wciąż nie zapewnił sobie miejsca w wyścigu po tytuł mistrza wagi lekkiej. Rdzenny Spartiata ma tylko jeden problem w powrocie do grona gwiazd UFC - porażka z wciąż niepokonanym Gray'em Maynardem (10-0). Czy dzięki zwycięstwu nad Charlesem Oliveirą na UFC 124 zostanie umieszczony wśród najlepszych? Czy może dywizja 155 funtów jest dla niego zbyt ciasna? Prezentujemy Wam jego wypowiedź na kilka dni przed kanadyjską potyczką.
- Chcę walczyć z najsilniejszymi fighterami na tej planecie! Ten dzieciak jest na pewno twardy, ale nie udowodnił swojej siły w najważniejszych momentach. Chciałem jednego z gości ze szczytu rankingu. Tak jak mówiłem to jest walka - jestem podekscytowany i gotowy do pracy... Jestem gotowy do walki o tytuł, jestem gotowy do walki z jednym z najlepszych i jestem gotowy na prawdziwą wojnę! Nie mam żadnych wątpliwości, UFC przygotowało tą potyczkę celowo - moim zadaniem jest przybycie tam i pokonanie tego dzieciaka! - tymi słowami Jim Miller zapewnia, że przebieg jego sobotniej walki będzie jednoznaczny.
Stowarzyszenie Baltic Martial Arts Federation serdecznie zaprasza na Międzynarodową Galę Kickboxingu Zawodowego 3. Impreza pod honorowym patronatem Pani Poseł na Sejm RP Iwony Guzowskiej oraz Polskiego Związku Kickboxingu odbędzie się w sobotę 11 grudnia 2010 r., w hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Józefowie (Gmina Nieporęt). Początek godzina 19.00.
Podczas wieczoru odbędzie się walka o pas Zawodowego Mistrza Państw Nadbałtyckich w kickboxingu w formule K1 kat. – 65 kg; 5x3min.. O tytuł walczyć będą Andrius „EMIGRANT” Tamelin (Litwa) vs Artem Voskoboynikov (Białoruś)-Zawodowy Mistrz Europy K1; W ringu zawalczą również miejscowi zawodnicy Artur Zając Józefów/AZS PW, (80 walk; mistrz i vice mistrz Polski; zdobywca pucharu Polski w kickboxingu; brązowy medalista mistrzostw Polski muay-thai; uczestnik KSW 2) oraz Paweł Biernat z klubu LKSW TAJFUN Legionowo. Ponadto odbędą się również cztery walki rankingowe w kickboxingu w formule K1, a także walka sparingowa w boksie mężczyzn.
Przedstawicieli mediów serdecznie zapraszamy na oficjalne ważenie zawodników oraz konferencję prasową, która odbędzie się w piątek 10 grudnia o godzinie 15.00 w Zegrzu Południowym, w Sali Bankietowej Mario, ul. Warszawska 32. Po oficjalnej prezentacji zachęcamy do przeprowadzania wywiadów z zawodnikami.
Federacja Sengoku Raiden Championship poinformowała o ciekawie zapowiadającym się pojedynku wagi piórkowej, do którego dojdzie na ich gali SRC "Soul of Fight" 30 grudnia. Chodzi tu o starcie mistrza wspomnianej dywizji, Marlona Sandro (17-1) z innym championem, Hatsu Hioko (22-4-2). Obaj zawodnicy są w czołowej dziesiątce światowej listy fighterów kategorii piórkowej, więc fani mogą spodziewać się porywającej walki między dwoma mistrzami.
Pozostałe, znakomicie zapowiadające się trzy starcia zaplanowane na imprezie to walka w wadze średniej pomiędzy Kazuo Misaki i Mike'em Sealem, potyczka Yukio Sakaguchiego i Jin Suk Junga w walce na tzw. “jacket rules” oraz pojedynek Muai-Thai nowego japońskiego mistrza kickboxingu Norihiro “Musashi” Miyamoto i mistrza WPMF Hiroki Komaty.
Alistair Overeem ostatnio ciężko pracuje nad swoją formą w przygotowaniach przed zbliżającym się K-1. Chciałby dotrzeć do finału i zawalczyć z holenderskim karateką Semmym Schiltem. Jest tylko jeden problem, obaj pierw muszą do niego dotrzeć. Z pewnością nie będzie łatwo, gdyż Semmy to bardzo doświadczony zawodnik, jest mistrzem ubiegłorocznego K-1. No ale zobaczymy, może akurat Alistair nas czymś zaskoczy.
- Naprawdę chcę walczyć z Schiltem. Aby stać się prawdziwym mistrzem, musze pokonać mistrza. Mam potrzebne umiejętności i sposób jak go znokautować. - powiedział Alistair.
Już w lutym Federacja KSW organizuje kolejny zimowy wyjazd dla adeptów wszechstylowej walki wręcz. Tym razem zimowy Obóz KSW zorganizowany zostanie w malowniczej warmińsko-mazurskiej miejscowości Wilkasy koło Giżycka. Bazą noclegową będzie Centrum AZS Wilkasy. Strona ośrodka dostępna jest tutaj. Zimowy wyjazd z zawodnikami KSW Team odbędzie się w terminie 20-27 luty i kosztować będzie 1400PLN. Liczba miejsc jest ograniczona, co powoduje, że niestety tylko czterdzieści osób będzie mogło uczestniczyć w obozie.
Podobnie jak miało to miejsce przy poprzednich wyjazdach i tym razem głównymi trenerami będą wszyscy zawodnicy KSW Team, czyli: Maciej Górski, Antoni Chmielewski, Łukasz Jurkowski, Krzysztof Kułak, Jan Błachowicz i Mamed Khalidov.
- Podstawą będą treningi na macie, które będą odbywać się dwa razy dziennie, włączając w to tradycyjną „wolną matę”, na której w atmosferze luźnego treningu będzie można powtarzać wcześniej poznane techniki, a także posparować. Oczywiście będziemy szerzej korzystać z dobrodziejstw ośrodka w postaci hali do gier zespołowych, siłowni i sauny. Dla wytrwałych zrobimy mecz rugby lub piłki nożnej na zaśnieżonym boisku, a dla najbardziej wytrwałych wyrąbiemy przeręble w porcie (ale najpierw rozgrzejemy saunę). Obóz będzie doskonałą okazją do podpatrzenia, jak poszczególni zawodnicy przygotowują się do startu na najbliższej gali KSW15, a może dla niektórych z uczestników nawet możliwość podjęcia trudu sparingu z niektórymi ze startujących – mówi Michał Garnys.
W celu uzyskania większej ilości informacji prosimy kontaktować się właśnie z Michałem Garnysem dzwoniąc pod numer 0-510-301-130 lub pisząc maila na adres michal.garnys@konfrontacja.com. Jeśli jednak jesteście Państwo zdecydowani na wyjazd z zawodnikami KSW Team i chcecie od razu swoją kandydaturę prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego, który dostępny jest tutaj.
Na FC 45 w USA w tą sobotę zmierzą
się Sarah Maloy i Sharline Smith.
Sarah (1-0-0) w swojej pierwszej walce,
we wrześniu ubiegłego roku pokonała Rosę Columbo. Założyła jej
mata leo już w pierwszej rundzie.
Dla Sharline będzie to debiut w zawodowym MMA. Jedyne co o niej wiem, to to, że pochodzi z Teksasu. Zastąpi ona Shimone Brooks (0-2-0), która po ostatniej swojej walce jest kontuzjowana. Zobaczymy jak jej pójdzie.
